Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

هزاران نفر در بروکسل در همبستگی با یونانی ها تظاهرات کردند

هزاران نفر در بروکسل در همبستگی با یونانی ها تظاهرات کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه نشست اضطراری وزیران دارایی کشورهای عضو حوزه پولی یورو، هزاران نفر در همبستگی با مردم یونان روز یکشنبه در خیابان های بروکسل تظاهرات کردند

آگهی

در آستانه نشست اضطراری وزیران دارایی کشورهای عضو حوزه پولی یورو، هزاران نفر در همبستگی با مردم یونان روز یکشنبه در خیابان های بروکسل تظاهرات کردند.

بیش از پنجاه سازمان در این تظاهرات شرکت داشتند. تظاهرکنندگان در مخالفت با تدابیر سختگیرانه و مورد انتظار وام دهندگان بین المللی از آتن، حمایت خود را از یونانی ها نشان دادند.

یکی از تظاهرکنندگان بلژیکی گفت: «هر اقدامی آنها برای یونان انجام دهند برای ما نیز همان را خواهند کرد. ما نه فقط برای یونان که برای آینده خودمان اینجا آمده ایم.»

دیگری افزود: «مردم یونان نباید تاوان اشتباهاتی را که بازارهای مالی مرتکب شده اند، بپردازند.»

دیگر تظاهرکننده یونانی گفت: «مردم باید در اولویت باشند حال آنکه پول و بانکها در اولویت قرار گرفته اند. اروپا نباید اینطور عمل کند. اتحادیه اروپا باید ارزشهایش را به خاطر بیارود.»

پس از چهار ماه بن بست در یافتن توافقی بر سر بازپرداخت بدهی های یونان، وزیران دارایی گروه یورو روز دوشنبه در بروکسل گرد هم می آیند تا احتمالا سرنوشت یونان را در گروه یورو و اتحادیه اروپا رقم بزنند.

خبرنگار یورونیوز در بروکسل حال و هوایی این شهر را چنین توصیف کرد: «شهروندان بلژیک، یونان و بسیاری از کشورهای اروپایی با حضور در این تظاهرات که در محل برگزاری مذاکرات به راه افتاده حامل این پیام روشن به رهبران حوزه پولی یورو هستند که آنها در کنار مردم یونان می مانند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان، پاشنه آشیل اتحادیه اروپا در جنگ روسیه با اوکراین؛ وتوی بوداپست خشم اعضا را برانگیخته است

بورل: برای صلح خاورمیانه به یک تشکیلات فلسطینی کارآمد و قوی نیاز است

نخستین قانون کار جهان برای روسپی‌گری؛ آیا بلژیک نگاه اروپا به کارگران جنسی را عوض می‌کند؟