اتریش در شوک؛ ۳ کشته و ۳۴ زخمی در برخورد یک خودرو با عابران

اتریش در شوک؛ ۳ کشته و ۳۴ زخمی در برخورد یک خودرو با عابران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهروندان شهر گراتس اتریش با گذاشتن دسته های گل و شمع، یاد قربانیان حادثه روز شنبه در اتریش را گرامی داشتند. ظهر روز شنبه یک خودرو با سرعت بالا به

آگهی

شهروندان شهر گراتس اتریش با گذاشتن دسته های گل و شمع، یاد قربانیان حادثه روز شنبه در اتریش را گرامی داشتند.

ظهر روز شنبه یک خودرو با سرعت بالا به میان جمعیت حاضر در یکی از خیابان های شلوغ مرکز شهر گراتس در جنوب اتریش وارد شد که در اثر این حادثه سه نفر کشته و ۳۴ نفر زخمی شدند.

کشته شدگان این حادثه شامل یک کودک چهار ساله، یک زن ۲۴ ساله و یک مرد ۲۸ ساله هستند. همچنین وضعیت تعداد از زخمی شدگان وخیم گزارش شده است. رئیس جمهوری اتریش این حادثه را «عمیقا شوک آور» توصیف کرده است.

پلیس گفته است راننده این خودرو مرد ۲۶ ساله ای است که از بیماری روانی رنج می برده است. پلیس فرضیه اقدام تروریسی را رد کرده است.

هرمان شوتس هوفا، فرماندار ایالت اشتایر مارک می گوید: «هیچ توضیحی برای این حادثه نمی توان یافت. هیچ بهانه ای برای این عمل وجود ندارد. ما تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا توضیحی برای این حادثه بیابیم. همدردی مان را با خانواده های کشته شدگان و آسیب دیدگان این حادثه اعلام می کنیم.»

راننده این خودرو پس از تصادف با عابران از خودرو خود خارج شد و با چاقو به حاضران در محل حمله کرد که در اثر آن دو نفر زخمی شدند. به گفته پلیس این مرد در نهایت خود را به پلیس تسلیم کرده است.

این مرد که رانند کامیون و پدر دو کودک است بخاطر نشانه های عدم تعادل روانی و اعمال خشونت آمیز، حدود بیست روز پیش (آخر ماه مه) از خانه طرد شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«هیولای آمشتتن» که ۲۴ سال به دختر اسیرش تجاوز کرده بود به زندان عادی منتقل می‌شود

«ارکستر سبزیجات» در وین؛ اجرای موسیقی با سازهایی که هویج و بادمجان هستند

«روسیه گاز می‌دهد و پول خون جنگ اوکراین را می‌ستاند»؛ اتریش نماینده اتحادیه اروپا را احضار کرد