Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صندوق بین المللی پول می خواهد با «بزرگترها» در یونان گفتگو کند

صندوق بین المللی پول می خواهد با «بزرگترها» در یونان گفتگو کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بی اعتمادی و کنایه زدن، محصول تازه ترین گفتگوها میان یونان و گروه یورو بود. بحران اقتصادی یونان، بدهیهای این کشور به صندوق بین المللی پول و فشارهای

آگهی

بی اعتمادی و کنایه زدن، محصول تازه ترین گفتگوها میان یونان و گروه یورو بود. بحران اقتصادی یونان، بدهیهای این کشور به صندوق بین المللی پول و فشارهای مردم و احزاب داخلی از یکسو و پافشاری گروه اروپا برخواسته هایش از یونان از سوی دیگر، مذاکرات روز پنج شنبه در لوکزامبورگ را نیز بی نتیجه گذاشت تا خانم کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول با کنایه ای به وزیر دارایی یونان، بگوید: «به نظر من کلید اضطراری این است که با بزرگترها در اتاقی بنشینیم و گفتگو کنیم.»

یانیس واروفاکیس وزیر دارایی دولتی که از سمت احزاب مجلس نیز تحت فشار قرار دارد، از بی اعتمادی طرفهای مقابل در لوکزامبورگ گلایه می کند و می گوید: «ما امروز پیشنهادی را روی میز گذاشتیم که به شکل خودکار سبب می شد از ورشکستگی ناگهانی یونان جلوگیری شود. این پیشنهاد نیاز به تصویب در مجلس یونان هم نداشت و سازوکاری بود که سبب می شد در نخستین ماههای پیش رو تنظیمات بودجه یونان به مرحله پیش از ورشکستگی نخست برسد.»

خانم کوتسوکوشتا، خبرنگار یورونیوز در لوکزامبورگ می گوید: «بحثها فقط یک ساعت طول کشید و فضای سنگینی حاکم شده بود. دلیلش این بود که هیچیک از وزرای منطقه یورو نمی خواست در مورد پیشنهادهای وزیر دارایی یونان نظر بدهد. اکنون همه امیدها به تصمیم نهایی منطقه پولی اروپا در روز دوشنبه است، همچنان که مراحل نوشتن سناریوی کنترل سرمایه در یونان نیز به اوج خود می رسد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض مردم یونان به احتمال خروج از منطقه یورو

یونان: اقتصاد در جستجوی درمان و بخش درمانی در جستجوی پول

یونان؛ مخالفت مردم با تشدید برنامه های ریاضتی