واکنش ها به قتل ۹ تن در کلیسای چارلستون آمریکا

واکنش ها به قتل ۹ تن در کلیسای چارلستون آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس پلیس شهر چارلستون آمریکا گفته است که در جریان تیراندازی در کلیسایی در این شهر ۹ تن کشته شده اند. این تیراندازی حدود ساعت ۹ شب به وقت محلی، در یک

رئیس پلیس شهر چارلستون آمریکا گفته است که در جریان تیراندازی در کلیسایی در این شهر ۹ تن کشته شده اند. این تیراندازی حدود ساعت ۹ شب به وقت محلی، در یک کلیسای متعلق به سیاهپوستان رخ داد.

آگهی

رسانه های محلی گزارش های تایید نشده ای منتشر کرده اند مبنی بر اینکه کشیش این کلیسا که یکی از سناتورهای ایالتی نیز بوده از جمله قربانیان این حمله مسلحانه است.علاوه بر ۹ کشته، یک تن نیز در جریان این تیراندازی زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

مظنون که به گفته پلیس متواری شده است، مردی سفیدپوست است که ۲۱ سال دارد.

شهردار چارلستون در واکنش به این حمله مسلحانه به خبرنگاران گفت: «تنها دلیلی که می توان یافت برای اینکه مردی قدم به درون کلیسا بگذارد و به سوی مردمی که نیایش می کنند تیراندازی کند، نفرت است. این تنها دلیل و بزدلانه ترین رفتار قابل تصور است.» جو رایلی همچنین تاکید کرد که پلیس تمام تلاش خود را به کار بسته است تا مهاجم بازداشت و به دست عدالت سپرده شود.

شهر چارلستون که در کارولینای جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار دارد، سابقه ای طولانی در مبارزات مدنی برای احقاق حقوق سیاهپوستان در آمریکا دارد. کلیسایی که شب گذشته در آن تیراندازی رخ داد در اوایل قرن نوزدهم توسط شخصی ساخته شد که به طرح ریزی شورش برده ها در این شهر متهم ولی سرانجام تبرئه شد. در جریان دادخواهی، این کلیسا به آتش کشید و چند سال بعد بازسازی شد. بیش از یک قرن بعد، مارتین لوتر کینگ در آوریل سال ۱۹۶۲ در این کلیسا سخنرانی کرد.

گزارش شده است که جب بوش، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری امریکا، سفر انتخاباتی خود را به شهر چارلستون لغو کرده است.

هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات نیز که صبح روز چهارشنبه برای حضور در یک نشست انتخاباتی به این شهر رفته بود، در پیامی با شهروندان چارلستون ابراز همدردی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد

تصاویری از اعتراض اسرائیلی‌های مقیم آمریکا علیه بنیامین نتانیاهو

روایتی از سقوط اف۳۵ آمریکایی؛ خلبان پس از فرود در حیاط خلوت یک منزل مسکونی درخواست آمبولانس کرد