Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آوارگان سوری از ترکیه به شهرشان تل ابیض باز می گردند

آوارگان سوری از ترکیه به شهرشان تل ابیض باز می گردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آوارگان سوری دو روز پس از آن که نیروهای مسلح کرد شهر تل ابیض سوریه را از کنترل دولت اسلامی (داعش) خارج کردند در گروه های صدها نفری از ترکیه به این

آگهی

آوارگان سوری دو روز پس از آن که نیروهای مسلح کرد شهر تل ابیض سوریه را از کنترل دولت اسلامی (داعش) خارج کردند در گروه های صدها نفری از ترکیه به این شهر باز می گردند.

شهر استراتژیک تل ابیض در مرز بین ترکیه و سوریه دروازه تدارکاتی داعش در مسیر شهر رقه، مقر آنان، به شمار می رفت.

ساکنان این شهر از بازگشت به خانه و کاشانه خود خرسند وخوشحالند. یکی از آنان می گوید:«برخی از زنان بر روی زمین می خوابیدند. مضافاً این که هزینه زندگی در ترکیه بسیار بالاست.»

دیگری می گوید: «اگر نمی توانستیم به خانه هایمان بازگردیم زندگی آن هم در ماه رمضان ممکن نبود. ما مسلمانیم و باید روزه بگیریم. علاوه بر این، محصولات، گوسفندان و ماکیان و تمام دارایی ما آنجاست.»

سازمان ملل متحد می گوید شمار کسانی که در سطح جهان مجبور به ترک خانه های خود شده اند به مرز ۶۰ میلیون نفر رسیده است.

آنتونیو گوترش، کمیسر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت:« جهان بخش بزرگی از ظرفیت خود در جلوگیری به موقع از درگیری ها و یافتن راه حل را از دست داده است. این وضعیت دراماتیک نه از این نظر که تعداد پناهندگان و آوارگان بیشتر و بیشتر می شود بلکه از این نظر مهم است که راه حل های ما محدود و محدودتر می شود.» با آغاز درگیری های شدید برای تصرف تل ابیض بیش از ۲۰ هزار نفر از ساکنان این شهر و پیرامون آن به ترکیه گریخته بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها