Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اجرای قطعاتی از شجریان در کنسرت گروه بانوان

اجرای قطعاتی از شجریان در کنسرت گروه بانوان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

گروه موسیقی بانوان «راستان» در تازه ترین کنسرت خود قطعاتی از ساخته‌های محمدرضا شجریان، پرویز مشکاتیان، روح الله خالقی و نوید دهقان را اجرا کرد.

در این کنسرت که روز ۲۵ خرداد در فرهنگسرای نیاوران اجرا شد، “تیترا ابدی“، خوانندۀ گروه راستان، به اجرای قطعاتی از ساخته‌های شجریان و آهنگسازان دیگر پرداخت. قطعات «آسمان عشق»، «سرو بلند»، «وطن من»، «در تماشاگه پاییز»، «آیینه جام»، «نقش تو»، «مهر تو»، «دیوانه‌ی مست»، «یار و دیار» و «خوشه چین»، از جمله قطعاتی بود که در این برنامه اجرا شد.

آزاده امیری نوازنده تار، نسیم اربابی نوازنده کمانچه، مریم ملا نوازنده تنبک، گلناز جمشیدى نوازنده سنتور، لیلا ظهیرالدینی نوازنده بربط، سارا هستی نوازنده کمانچه و نیلوفر شهبازی نوازنده کمانچه آلتو، اعضای گروه «راستان» را تشکیل می‌دهند. تماشای این کنسرت طبق قوانین جمهوری اسلامی تنها برای بانوان مجاز بوده است.

در سال های اخیر، حضور بانوان در عرصه موسیقی ایران بسیار کمرنگ‌تر و ضعیف‌تر از گذشته بوده است. محدودیت ها در زمینه اجرای کنسرت برای بانوان در شهرستان‌ها شدیدتر از تهران بود و حضور زنان نوازنده روی صحنه، موجب لغو خیلی از کنسرت‌ها گردید. پایین کشیدن همسر سالار عقیلی در میانه اجرای یک کنسرت، یکی از اتفاقات زننده در صحنه موسیقی ایران بود که سال گذشته روی داد.

حسین نوش آبادی، سخنگوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ممانعت از حضور زنان خواننده و نوازنده در صحنه گفته بود: «ما هم خودمان از این جریان گله مندیم. وقتی مراحل قانونی طی شده و مجوزها صادر می شوند ارگان ها ملزم به اجرا هستند. این دخالت ها، نگرانی هایی ایجاد می کند که مراجع برای جلوگیری از حوادث ناگوار مجبور به تعطیلی برنامه ای می شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند