Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سیاست ضد مهاجرت دولت مجارستان

سیاست ضد مهاجرت دولت مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گزارش تفصیلی چندی پیش در جریان نشست ریگا، ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا، به طعنه اینگونه از ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان استقبال کرد: “سلام

آگهی

گزارش تفصیلی

چندی پیش در جریان نشست ریگا، ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اروپا، به طعنه اینگونه از ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان استقبال کرد: “سلام دیکتاتور”.

این طعنه سیاسی در واقع ریشه در موضع گیری های دولت مجارستان در قبال مسائلی چون مهاجرت دارد.

آقای اوربان پیش تر و در پارلمان اروپا پیشنهاد مطرح شده درباره سهیم کردن همه کشورهای اروپایی در پذیرش پناهجویان را بشدت نقد کرده بود. او گفته بود: «مجارستان و اتحادیه اروپا دلایل خوبی برای بررسی مسئله مهاجرت دارند. معتقدم که پیشنهاد کمیسیون اروپا دراینباره به زبانی ساده، پوچ و با جنون و دیوانگی همسان است.»

سیاست ضد مهاجرت در مجارستان تنها به خطابه های سیاسی محدود نمی شود. در داخل شهرهای این کشور بیلبوردهایی با این مضمون دیده می شود: «اگر به مجارستان می آیید، نمی توانید کار مجارها را از آنها بگیرید، اگر به مجارستان می آیید باید به فرهنگ و قانون احترام بگذارید.»

استفانوس استاوروس، مسئول اجرایی بخش مبارزه با نژاد پرستی و عدم تساهل در کمیسیون اروپا می گوید: «ما مشکلات زیادی درباره گفتمان تنفر نسبت به گروه های آسیب پذیر مانند مهاجران، کولی ها، یهودیان، هم جنس گرایان و تراجنسی ها داریم. مشکلاتی نظیر خشونت، پذیرش کولی ها در جامعه، فرستادن کودکان کولی ها به مدرسه های جداگانه از این جمله اند.»

گرایشهای نژاد پرستانه همراه با رشد گرایشهای راست افراطی در مجارستان است. حزب جوبیک در انتخابات پارلمانی دور پیش توانست بیش از بیست درصد آرا را به دست آورد. سایت اینترنتی متعلق به این حزب بصورت منظم کولی ها و یهودیان را مورد حمله قرار می دهد.

برخی رسانه ها نیز همگام با گرایشهای راست افراطی در تلاش برای ارائه تصویر معتدلتری از این حزب هستند. چندی پیش، شبکه ای تلویزیونی، گابور ونا، رهبر جوان این حزب را در حال کمک رسانی به بیماران و افراد نیازمند نشان می دهد.

کشور مجارستان در جنوب با کشورهای رومانی، صربستان و کرواسی هم مرز است. صربستان جزو کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیست. کرواسی و رومانی نیز جزو کشورهای حوزه شنگن نیستند. بسیاری از ساکنان این کشورها برای ورود به اروپا و حوزه شنگن از مرزهای جنوبی وارد این کشور می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نورپردازی بناهای نمادین قاره سبز با هدف ترغیب شهروندان به شرکت در انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا

پوپولیست‌های «ضد اروپایی» در مسیر دستیابی به دستاوردهای بزرگ در انتخابات اتحادیه اروپا هستند

پارلمان اروپا برای نخستین بار خواستار آتش‌بس دائمی در جنگ غزه شد