سفر گونزالس به کاراکاس برای دیدار با رهبران مخالف دولت ونزوئلا

سفر گونزالس به کاراکاس برای دیدار با رهبران مخالف دولت ونزوئلا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فیلیپه گونزالس، نخست وزیر پیشین اسپانیا که برای حمایت از رهبران زندانی اپوزیسیون ونزوئلا، در کاراکاس به سر می برد اعلام کرد که همچنان در انتظار

آگهی

فیلیپه گونزالس، نخست وزیر پیشین اسپانیا که برای حمایت از رهبران زندانی اپوزیسیون ونزوئلا، در کاراکاس به سر می برد اعلام کرد که همچنان در انتظار دریافت مجوز برای دیدار با این افراد است.

سفر او به ونزوئلا به تنشی سیاسی میان اسپانیا و ونزوئلا تبدیل شده است. وزارت خارجه ونزوئلا پیش تر اعلام کرده بود که از سفر آقای گونزالس به کشورش استقبال نمی کند. دولت کاراکاس، با غیردوستانه خواندن این اقدام آقای گونزالس، آن را تلاشی برای به راه انداختن جریانی علیه دولت ونزوئلا خوانده بود.

وی قبلا قرار بود در ماه مه به ونزوئلا سفر کند اما به دلیل تعویق در برگزاری دادگاه دو رهبر اپوزیسیون، او نیز سفر خود را لغو کرد.

آقای گونزالس که برای مشاوره به وکلای این دو رهبر زندانی به ونزوئلا سفر کرده است، با خانواده لئوپولدو لوپز، رهبر محبوس اپوزیسیون ونزوئلا و آنتونیو لدزما، شهردار سابق کاراکاس که در حبس خانگی است، دیدار کرد.

براساس رای دادگاه لوپز به جرم رهبری تظاهرات سال ۲۰۱۴ علیه دولت، به پانزده ماه حبس محکوم شد و اکنون در اعتصاب غذا به سر می برد.
لوپز از زمان اعتصاب تاکنون در انظار عمومی دیده نشده است.

فیلیپه گونزالس در فاصله سالهای ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۶ میلادی نخست وزیر اسپانیا بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا در حمایت از اپوزیسیون دولت مادورو تحریم‌های نفتی ونزوئلا را تمدید می‌کند

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید