خبرنگاران در دیدار سیسی از مجارستان اجازه سوال پیرامون مجازات اعدام را نیافتند

خبرنگاران در دیدار سیسی از مجارستان اجازه سوال پیرامون مجازات اعدام را نیافتند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر پس از آلمان روز جمعه وارد بوداپست، پایتخت مجارستان شد و با دیدار با ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور چند توافقنامه

آگهی

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر پس از آلمان روز جمعه وارد بوداپست، پایتخت مجارستان شد و با دیدار با ویکتور اوربان، نخست وزیر این کشور چند توافقنامه دو جانبه را امضاء کرد.

علاوه بر روابط اقتصادی، مبارزه با تروریسم و بحران خاورمیانه از دیگر محورهای گفتگو و دیدار دو رهبر مصر و مجارستان بود.

به نظر می رسد هدف آقای اوربان از دعوت السیسی ارسال پیامی به اتحادیه اروپا است تا بر سیاست های مستقل دولتش تاکید ورزد که لزوما و همیشه با سیاست ها و ارزش های این اتحادیه همسو نبوده است.

ویکتور اوربان گفت:«مصری کشوری ویژه است. بدون مصر دنیای عرب ثباتی ندارد و از آنجا که در دنیای مدرن مسافت ها کوتاه شده است می توان گفت که اروپا نیز بدون مصری باثبات، ثبات نخواهد داشت.»

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر هم گفت:«لازم می دانم از نقش مثبت مجارستان در قبال مصر، برغم موضع منفی دیگر کشورها که توجهی به چالش های پیش روی مصر ندارند، تشکر کنم.»

ظاهراً آقای السیسی با سفر به اروپا در پی جلب اطمینان و حمایت غرب برای دولت خود است، دولتی که با سرنگونی دولت محمد مرسی، رئیس جمهوری منتخب و سابق مصر بر سر کار آمده است.

آقای مرسی همانند صدها عضو جنبش اخوان المسلمین در مصر به اعدام محکوم شده است.

آتیلا مجار، خبرنگار یورونیوز از بوداپست می گوید:«سفر رئیس جمهوری مصر به اروپا در سایه تحولات اخیر این کشور نشان از نیت وی به مصالحه دارد اما راه درازی در پیش است چرا که دو رهبر به مسائلی همچون مجازات اعدام نپرداختند و خبرنگاران هم اجازه طرح سوالی در این خصوص را نداشتند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراضات جدید در مجارستان؛ مقام سابق با انتشار صدای ضبط شده دولت اوربان را به فساد متهم کرد

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟

ویکتور اوربان: برای ایجاد تغییرات در اتحادیه اروپا چاره‌ای جز اشغال بروکسل نداریم