بارسلون پیروز فینال لیگ قهرمانان اروپا شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بارسلون پیروز فینال لیگ قهرمانان اروپا شد

جشن و پایکوبی در اسپانیا آغاز شده است. بارسا برای پنجمین بار در تاریخ این باشگاه و برای چهارمین بار طی ۱۰ سال اخیر جام لیگ قهرمانان اروپا را از آن خود کرد.

مسابقه فینال دو تیم بارسلون و یوونتوس، عصر روز شنبه در ساعت ۲۰ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر برلین برگزار شد.

هر دو تیم یک بازی زیبا و مهیج را به نمایش گذاشتند و درنهایت تیم بارسلون توانست با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز میدان شود.

بازی از همان لحظات اولیه تهاجمی آغاز شد.

همکاری خوب نیمار و آندرس اینیستا سبب شد که اولین گل بازی در دقیقه ۴ توسط ایوان راکیتیچ برای تیم بارسلون وارد دروازه شود.

پس از گل اول، بارسا بخوبی کنترل بازی را در دست گرفت و همواره سعی داشت توپ را در اختیار داشته باشد، یوونتوسی ها نیز به ضد حمله روی آوردند.

گل تساوی در نیمه دوم و در دقیقه ۵۵ توسط آلوارو موراتا زده شد.

این گل، واکنش سریع بازیکنان بارسلون را به همراه داشت و سرانجام همکاری خوب لیونل مسی، جی جی بوفون و لوئیس سوارز باعث شد که دومین گل بارسلون در دقیقه ۶۸ توسط سوارز، مهاجم اوروگوئه ای بارسا وارد دروازه یوونتوسی ها شود.

اگرچه در دقیقه ۷۲ توپ برای سومین بار از خط دروازه یوونتوس رد شد، اما به دلیل خطای هند نیمار داور گل را نپذیرفت.

در آخرین دقایق بازی نیز، پرتاب طلایی نیمار گل سوم بارسا را به تور دروازه نشاند و به این ترتیب تیم بارسلون، صاحب جام قهرمانی باشگاه های اروپا شد.

پس از قهرمانی در لالیگا و کوپا دل ری، این سومین پیروزی ارزشمند تیم بارسلون در این فصل از رقابتها است.

کارتهای زرد تیم یوونتوس در دقیقه یازده به آرتورو ویدال و در دقیقه ۴۱ به پل پوگبا داده شد. کارت زرد تیم بارسلون نیز در دقیقه ۷۱ به سوارز داده شد.

بیش از دویست میلیون نفر در سراسر جهان تماشاگر این بازی بودند و هر کدام از این دو باشگاه فوتبال پیش از این ۷ فینال را تجربه کرده بودند.