Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موافقت دادگاه اروپایی حقوق بشر با توقف درمان ونسان لامبر

موافقت دادگاه اروپایی حقوق بشر با توقف درمان ونسان لامبر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دادگاه اروپایی حقوق بشر روز جمعه با توقف درمان ونسان لامبر، بیمار فلج فرانسوی موافقت کرد. پیش از این عالی ترین شورای قضایی فرانسه به درخواست همسر

آگهی

دادگاه اروپایی حقوق بشر روز جمعه با توقف درمان ونسان لامبر، بیمار فلج فرانسوی موافقت کرد.

پیش از این عالی ترین شورای قضایی فرانسه به درخواست همسر ونسان لامبر اجازه قطع درمان او را داده بود اما والدین او با این تصمیم مخالفت کرده و به دادگاه اروپایی حقوق بشر شکایت کرده بودند. ونسان لامبر مبتلا به فلج دست و پا است و زندگی گیاهی دارد.

همسر ونسان لامبر در پی صدور حکم دادگاه گفت: «حکم صادره برای ما تسکین بخش و باعث خوشحالی نیست. به قول یکی از خواهران ناتنی ونسان ما فقط دوست داریم که خواست او اجرا شود.»

ونسان لامبر، ۳۸ ساله در سال ۲۰۰۸ و در پی تصادف جاده ای دچار ضایعات مغزی جبران ناپذیر شده بود. پس از این تصادف او در بیمارستانی در شهر رنس فرانسه به طور مصنوعی غذا و آب دریافت می کند.

پرونده قضایی و پزشکی مربوط به ونسان لامبر در ماهها و سالیان اخیر در فرانسه موضوع بحث و کشمکش بین مدافعان و مخالفان اوتانازی (حق مرگ آسان) بوده است.

والدین ونسان لامبر در پی تصمیم عالی ترین شورای قضایی فرانسه مبنی بر توقف روند درمانی او، به دادگاه اروپایی حقوق بشر شکایت کرده بودند. در مقابل همسر و برخی از خواهران و برادران ونسان لامبر با این استدلال که او تمایلی به زندگی در چنین شرایطی نداشته است، درخواست کرده بودند که روند درمانی او متوقف شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال از مرگ خودخواسته؛ بلژیک مقصد افرادی که می‌خواهند به زندگی خود پایان دهند

اتحادیه اروپا با انتقال داده‌های شخصی کاربران به آمریکا موافقت کرد

جنگ اوکراین؛ آغاز به کار مرکز ویژه پیگیری جنایات روسیه در شهر لاهه