Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پنجره های پریوش گنجی در تهران

پنجره های پریوش گنجی در تهران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نمایشگاه نقاشی های پریوش گنجی، نقاش مدرنیست ایرانی با عنوان «پنجره ها» در گالری آریانا در تهران برپا شده است. «پنجره‌ها»، مجموعه‌ای از نقاشی های پریوش گنجی در طی یک دهه را دربر می گیرد.

پریوش گنجی در توضیح عنوان این نمایشگاه به ایسنا گفته است: «به نظر من هر کسی در ذهن خود پنجره‌ای دارد که از آن می‌تواند نگاه متفاوتی به اطرافش داشته باشد. برای من پنجره، چارچوبی است که از دریچه‌ی آن می‌توان به دنیای اطراف با نگاه خود نگریست.»

گرایش اصلی پریوش گنجی به نقاشی آبستره و اکسپرسیونیسم است و پنجره، نقاشی پرتره، منظره های طبیعی، طبیعت بی‌جان، درخت، گل، زن و انسان بدون چهره، موضوع های اصلی آثار او را تشکیل می دهد.

گنجی در مورد درونمایه نقاشی هایش می گوید: «در این آثار مقولۀ پیچیدۀ ذهنی به‌نمایش درآمده است، اما با این حال من نقاش جامعه هستم و جامعه روی من و کارم همیشه تأثیر داشته است.»

گنجی در مورد بخش دیگری از مجموعۀ آثارش‌ با عنوان «پنجره‌های شب» به ایسنا می گوید: «در این آثار، چند لایه روی هم قرار گرفته است و به جریان داشتن زندگی در زیر این لایه‌های عمیق اشاره می‌شود. لایه‌هایی که در تاریکی دیده نمی‌شوند و در روشنایی همه‌ی آن‌ها را می‌توان دید. ما در نهایت تاریکی می‌توانیم با وجود یک نور و به دور از هیاهوی اطراف، به لایه‌های عمیق خودمان و تاریخ‌مان برسیم.

یکی از موضوع های تابلوهای خانم گنجی در این نمایشگاه، رودخانه است. گنجی در مورد نقاشی هایش از رودخانه می گوید: «رودخانه به‌خاطر ماهیت متفاوتش در شب و روز من را به سمت خود جلب کرد که آن را موضوع کارهایم قرار دهم. رودخانه در روز و روشنایی، حس آرامش به انسان می‌دهد و صدایش دلپذیر است، اما همین رودخانه در شب، وهم‌انگیز می‌شود و نوری که به آب می‌تابد موجب دلهره است.»

پر‌یوش گنجی، آموزش نقاشی را در هنرستان هنرهای زیبای دختران «بهزاد» و زیر نظر رضا فروزی و محمود فرشچیان گذراند و در همین زمان، فنون طراحی و چاپ پارچه را زیر نظر پدرش آموخت. او همچنین تحصیلات عالی خود در رشته چاپ و طراحی پارچه را در انگلستان به پایان رساند.

مجموعه نقاشی های پریوش گنجی از هشتم خرداد تا اول مردادماه در گالری «آریانا» در تهران به تماشا گذاشته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیلی‌ها از ورود به نمایشگاه تسلیحاتی پاریس منع شدند

بازگشت اروپا به فضا با آریان۶؛«بر سر میز با کشورهای موفق در عرصه هوافضا باید ظرفیت‌هایی داشته باشید»

حمله فعال محیط زیست به اثر نقاشی مونه؛ «دشت‌ گل‌های خشخاش» به تصویری آخرالزمانی تبدیل شد