Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سیپراس: برای خروج از بحران پیشنهادی واقع بینانه داده ایم

سیپراس: برای خروج از بحران پیشنهادی واقع بینانه داده ایم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نخست وزیر یونان از ارائه پیشنهادی «واقع گرایانه» برای حل بحران مالی این کشور خبر داد. این در حالی است که در ساعات ابتدایی روز سه شنبه، مقامات اروپایی از جمله آنگلا مرکل، فرانسوا اولاند، ژان کلود یونکر

آگهی

پس از برگزاری نشست از پیش اعلام نشده و شبانه مقامات ارشد اروپایی بر سر بحران مالی یونان که در برلین و در غیاب نماینده ای از آتن برگزار شد، آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، از ارائه پیشنهادی «واقع گرایانه» برای حل این بحران خبر داد.

آقای سیپراس گفت: «امتیازاتی داده ایم زیرا یک توافق، امتیازدهی هم می طلبد. می دانیم دادن این امتیازات دشوار است اما یک پیشنهاد واقع بینانه برای خروج یونان از بحران ارائه کرده ایم.»

مذاکرات حساسی بر سر نحوه بازپرداخت بدهی های سنگین آتن، میان یونان و بستانکارانش در جریان است. سران اروپایی، شامل آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول و ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا، در آغازین ساعات سه شنبه، در پایتخت آلمان گرد هم آمدند تا بر سر بحران بدهی های یونان به گفتگو بنشینند.

نشست برلین سه ساعت به طول انجامید. پیش از آن قرار بود تنها خانم مرکل و آقایان اولاند و یونکر با یکدیگر دیدار کنند. شرکت کنندگان در پایان این نشست از نیاز به تلاش بیشتر برای یافتن راه حلی برای بحران یونان سخن گفتند.

اروپا برای آزادسازی آخرین بخش از کمک ۲۴۰ میلیارد یورویی به یونان، خواستار اتخاذ تدابیر اقتصادی ویژه از جانب این کشور است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتن: یونان دیگر امتیاز نمی دهد

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است

روایت بازماندگان و گارد ساحلی؛ فاجعه مرگبار مهاجران در دریاهای آزاد یونان چگونه رقم خورد؟