سیپراس: برای خروج از بحران پیشنهادی واقع بینانه داده ایم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سیپراس: برای خروج از بحران پیشنهادی واقع بینانه داده ایم

پس از برگزاری نشست از پیش اعلام نشده و شبانه مقامات ارشد اروپایی بر سر بحران مالی یونان که در برلین و در غیاب نماینده ای از آتن برگزار شد، آلکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان، از ارائه پیشنهادی «واقع گرایانه» برای حل این بحران خبر داد.

آقای سیپراس گفت: «امتیازاتی داده ایم زیرا یک توافق، امتیازدهی هم می طلبد. می دانیم دادن این امتیازات دشوار است اما یک پیشنهاد واقع بینانه برای خروج یونان از بحران ارائه کرده ایم.»

مذاکرات حساسی بر سر نحوه بازپرداخت بدهی های سنگین آتن، میان یونان و بستانکارانش در جریان است. سران اروپایی، شامل آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول و ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا، در آغازین ساعات سه شنبه، در پایتخت آلمان گرد هم آمدند تا بر سر بحران بدهی های یونان به گفتگو بنشینند.

نشست برلین سه ساعت به طول انجامید. پیش از آن قرار بود تنها خانم مرکل و آقایان اولاند و یونکر با یکدیگر دیدار کنند. شرکت کنندگان در پایان این نشست از نیاز به تلاش بیشتر برای یافتن راه حلی برای بحران یونان سخن گفتند.

اروپا برای آزادسازی آخرین بخش از کمک ۲۴۰ میلیارد یورویی به یونان، خواستار اتخاذ تدابیر اقتصادی ویژه از جانب این کشور است.