آتن: یونان دیگر امتیاز نمی دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آتن: یونان دیگر امتیاز نمی دهد

پانوس اسکورلِتیس، وزیر کار یونان، گفت آتن دیگر خیال ندارد در روند مذاکرات، امتیازات بیشتری به اروپا بدهد. این واکنشی است به نشست شبانه مقامات ارشد اروپایی بر سر بحران یونان که در برلین و در غیاب نماینده ای از آتن برگزار شد.

در تازه ترین واکنشِ آتن، یانیس دراگاساکیس، معاون نخست وزیر یونان، گفته است که این کشور هیچگونه ضرب الاجلی را نخواهد پذیرفت.

سران اروپایی، شامل آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول و ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا، در آغازین ساعات سه شنبه، در پایتخت آلمان گرد هم آمدند تا بر سر بحران بدهی های یونان به گفتگو بنشینند. شرکت کنندگان در پایان این نشست از پیش اعلام نشده، از نیاز به تلاش بیشتر برای یافتن راه حلی برای بحران یونان سخن گفتند.

نشست برلین سه ساعت به طول انجامید. پیش از آن قرار بود تنها مرکل، اولاند و یونکر با یکدیگر دیدار کنند.

این تحولات در شرایطی رخ می دهد که مذاکرات حساسی بر سر نحوه بازپرداخت بدهی های سنگین آتن، میان یونان و بستانکارانش در جریان است. همچنین اروپا برای آزادسازی آخرین بخش از کمک ۲۴۰ میلیارد یورویی به یونان، خواستار اتخاذ تدابیر اقتصادی ویژه از جانب این کشور است.