پیوستن ششصد دختر و زن جوانِ غربی به داعش

پیوستن ششصد دختر و زن جوانِ غربی به داعش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تاکنون حدود ششصد دختر و زن جوان از کشورهای غربی برای پیوستن به شبه نظامیان داعش راهی سوریه شده اند و تنها دو نفر از آنها به خانه هایشان بازگشته اند

آگهی

تاکنون حدود ششصد دختر و زن جوان از کشورهای غربی برای پیوستن به شبه نظامیان داعش راهی سوریه شده اند و تنها دو نفر از آنها به خانه هایشان بازگشته اند.

در مقایسه با زنان، ۳۰ درصد از مردان اروپایی که به داعش پیوسته بودند، درنهایت این گروه افراطی را ترک کرده و دوباره به کشورهایشان بازگشته اند.

دخترانی که روانه سوریه می شوند معمولا بلافاصله در اولین ملاقات با جنگجویان، با آنها در ترکیه و یا در بدو ورود به سوریه ازدواج می کنند.

اخیرا یک خبرنگار فرانسوی در کتابی، میزان سهولت پیوستن دختران و زنان جوان به جهادگران داعش را توصیف کرده است.

این خبرنگار از طریق فیسبوک و با نام جعلی «ملودی» با یک جهادی به نام «بلال» آشنا شده و این شبه نظامی عضو داعش بسرعت به او پیشنهاد ازدواج داده است.

این خبرنگار که مدت یک سال است تحت حمایت پلیس زندگی می کند، می گوید: «ما گفتگوها را شروع کردیم و من تظاهر کردم که یک دختر جوان بیست ساله هستم که احمق نیست ولی کمی گیج و ساده لوح است.»

بلال از ملودی می خواهد برای پیوستن به او به آمستردام هلند بیاید و ملودی نیز می پذیرد اما در آنجا بتدریج بی میلی ملودی برای پیوستن به جهادگران داعش روشن شده و به دنبال آن تهدیدهای شبه نظامیان برای تسلیم کردن او آغاز می شود.

این خبرنگار می گوید: «من دستورهایی را که بلال می داد اجرا کردم و به آمستردام رفتم اما بعد از آن همه چیز از کنترل خارج شد. او به برخی از قول هایی که به من داده بود عمل نکرد و شروع به تهدید من کرد و سپس این کار را با کمک همراهانش ادامه داد.»

شمار جنگجویان داعش حدود ۲۰ هزار نفر تخمین زده می شود که پنج هزار نفر از آنها اروپایی هستند بنابراین همواره از سوی جنگجویان داعش تقاضا برای حضور دختران مسلمان در سوریه وجود دارد.

سامیا مکتوف، وکیل خانواده هایی که فرزندانشان به سوریه رفته اند می گوید: «متاسفانه این دختران خانه هایشان را با امید ایجاد یک زندگی مبتنی بر مذهب و فرقه شان ترک می کنند. با این امید که به افزایش شمار ساکنان این مذهب روی زمین کمک کنند. به همین دلیل این موضوع، بسیار خطرناک و جدی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید

حمله هوایی شبانه به شرق سوریه؛ بهروز واحدی از اعضای سپاه پاسداران ایران کشته شد