طالبان مسئولیت حمله به هتل هیتال کابل را بعهده گرفت

طالبان مسئولیت حمله به هتل هیتال کابل را بعهده گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس کابل می گوید چهار مهاجم حمله کننده به هتل هیتال در درگیری با نیروهای نظامی کشته شدند. به گفتۀ منابع پلیس این شهر، این چهار مهاجم قصد ورود به این

آگهی

پلیس کابل می گوید چهار مهاجم حمله کننده به هتل هیتال در درگیری با نیروهای نظامی کشته شدند. به گفتۀ منابع پلیس این شهر، این چهار مهاجم قصد ورود به این هتل را داشتند اما توسط نیروهای پلیس مورد محاصره قرار گرفته و امکان ورود به این هتل را نیافتند.

طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است. حمله مذکور به این هتل در ساعت ۲۳ به وقت محلی شروع شده و رد و بدل آتش میان مهاجمان و پلیس کابل پنج ساعت به طول انجامیده است.

سخنگوی پلیس کابل اعلام کرد این چهار مهاجم که به سلاح های سنگین از جمله خمپاره مجهز بوده اند، در پی درگیری با نیروهای پلیس کابل کشته شده اند.

هتل مذکور در محلۀ وزیر اکبر خان منطقۀ دیپلمات نشین این شهر واقع است و گفته می شود به خانوادۀ ربانی تعلق دارد. بیشتر ساختمان های دولتی و سفارتخانه ها در این محله قرار دارند.

در طول این درگیری صدای حداقل ۱۲ انفجار بزرگ در محلۀ وزیر اکبر خان شنیده شده اما به گفتۀ مدیر هتل هیتال، به هیچکدام از مهمانان آسیبی وارد نشده است.

این هتل محل استقرار دائمی خارجیانی است که به کابل سفر می کنند و در سال ۲۰۰۹ نیز از سوی طالبان هدف حمله قرار گرفته بود. طی هفته های اخیر، حملات مسلحانۀ متعددی در کابل به هتل های محل اقامت خارجیان صورت گرفته که در تازه ترین آن، ۱۴ نفر در جریان حمله به هتل “پارک” کشته شدند. این هتل در مجاورت وزارت کشور و سفارت هند قرار دارد و تعدادی از قربانیان آن حمله نیز از شهروندان اروپایی و آسیایی بودند.

سازمان ملل می گوید از آغاز سال جاری، حملات انتحاری یا مسلحانۀ طالبان به اهداف غیرنظامی در شهرهای افغانستان دست کم ۳۰۰۰ قربانی برجای گذاشته که بیشتر آنها نیز از میان غیرنظامیان بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان دو سالگی سقوط کابل را جشن گرفت؛ ذبیح‌الله مجاهد: شکرگزار این فتح عظیم هستیم

نگرانی، آسایش خاطر، ناامیدی و غرور؛ افغان‌ها دوره دو ساله سلطه طالبان را چگونه سپری کردند؟

مقامات تایلند «میمون‌های تهاجمی و دزد» لوپبوری را جمع‌آوری می‌کنند