تاکید مجدد کمیسیون اروپا بر توزیع عادلانه پناه جویان

تاکید مجدد کمیسیون اروپا بر توزیع عادلانه پناه جویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روز دوشنبه همزمان با ورود قایق حامل سیصد پناهجوی دیگر در آب های یونان و پهلو گرفتن آن در جزیره یونانی کاس، کمیسیون اروپا باردیگر بر اجرای طرح بروکسل

آگهی

روز دوشنبه همزمان با ورود قایق حامل سیصد پناهجوی دیگر در آب های یونان و پهلو گرفتن آن در جزیره یونانی کاس، کمیسیون اروپا باردیگر بر اجرای طرح بروکسل مبنی بر توزیع پناه جویان در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکید می کند.

دیمیتریس آوراموپولوس کمیسر اتحادیه اروپا در امور مهاجرت در واکنش به این بحران می گوید: «ما در نظر داریم پیشنهادی را در خصوص فعال سازی فوری مکانیزم طرح توزیع شمار زیادی از پناهجویان در میان اعضای اتحادیه اروپا ارائه کنیم. بدین ترتیب این افراد از کشورهایی نظیر یونان و دیگر کشورهایی که مقصد اصلی پناهجویان هستند جمع آوری و در میان دیگر اعضای اتحادیه تقسیم خواهند شد.»

طرح پیشنهادی کمیسیون اروپا مبنی بر سهمیه بندی مهاجران غیر قانونی که با فرار از تنش های موجود در کشورشان به سواحل کشورهای اروپایی پناه می آورند اینک با مخالفت برخی کشورهای مهم اروپایی نظیر فرانسه، بریتانیا و آلمان شانس کمی برای اجرایی شدن دارد.

در صورت به اجرا گذاشته شدن این طرح بیش از چهل هزار پناه جوی غیر قانونی مستقر در یونان و ایتالیا تا دو سال آینده در میان دیگر کشورهای اروپایی توزیع خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش برای حل اختلافات دیرینه یونان و ترکیه؛ اردوغان در سفر تاریخی به آتن وعده گشایش «دوران جدید» داد

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد

تصاویری از یونان؛ سیل پس از آتش‌سوزی‌های گسترده دستکم ۳ قربانی گرفت