احتمال موفقیت تاریخی برای احزاب کوچک در انتخابات محلی اسپانیا

احتمال موفقیت تاریخی برای احزاب کوچک در انتخابات محلی اسپانیا
نگارش از Sharam Akhavan
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات شهری و منطقه ای اسپانیا که روز یکشنبه برگزار می شود به احتمال زیاد صحنه سیاسی این کشور را که بطور سنتی دو حزبی است تغییر خواهد داد. با بحران

آگهی

انتخابات شهری و منطقه ای اسپانیا که روز یکشنبه برگزار می شود به احتمال زیاد صحنه سیاسی این کشور را که بطور سنتی دو حزبی است تغییر خواهد داد.

با بحران اقتصادی و فساد مالی در اسپانیا، تمایل رای دهندگان به احزاب کوچکتر افزایش یافته است.

حزب مردم، یعنی حزب ماریانو راخوی، نخست وزیر محافظه کار اسپانیا و همچنین حزب سوسیالیست به رهبری پدرو سانچز ممکن است بسیاری از مناطقی را که تاکنون در حیطه کنترل خود داشتند، از دست بدهند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که حزب ضد لیبرال پودموس که از متحدان حزب سیریزا در یونان است و همچنین حزب راست میانه «سیودادانوس» یا «شهروندی» که با فساد مالی مبارزه می کند بخت زیادی برای پیروزی دارند.

در مادرید پایتخت اسپانیا، نبرد برای تسخیر شهرداری به نماد وضعیت فعلی در اسپانیا تبدیل شده است. حزب مردم پس از بیست سال ماندن در قدرت، با خطر جدی باخت روبروست.

در بارسلون هم نامزد چپگرای نزدیک به پودموس در جایگاه اخراج کردن نامزد ملی گرای محافظه کار قرار گرفته است.

خبرنگار یورونیوز در مادرید می گوید: «مبارزات انتخاباتی با موجی از طعنه و اتهام برگزار گردید اما پیشنهادهای زیادی ارائه نشد. در طول چهار دهه دموکراسی در اسپانیا، پیش بینی نتیجه انتخابات هرگز به این دشواری نبوده است. این انتخابات می تواند قدرت گرفتن دو حزب، سیودادانوس و پودموس را تایید کرده و همچنین پیش از انتخابات سراسری تا پایان سال جاری، راه را برای احزاب دیگری نیز هموار کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روبیالس در پرونده بوسه اجباری با خطر محکومیت به دو سال و نیم زندان روبرو است

همه چیز درباره ویزای دورکاری در اسپانیا؛ چرا طرح دولت مادرید چندان با استقبال مواجه نشد؟

اعتراض کشاورزان اسپانیا؛ دولت به برخی از خواسته‌های آنها تن داد