Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نتایج ضعیف حزب محافظه کار مردم در انتخابات شهری و منطقه ای اسپانیا

نتایج ضعیف حزب محافظه کار مردم در انتخابات شهری و منطقه ای اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس آخرین نظرسنجی های انجام شده در پای صندوق های رای که یکشنبه شب در مادرید و بارسلون صورت گرفت، به نظر می رسد حزب مردم به رهبری ماریانو، راخوی

آگهی

بر اساس آخرین نظرسنجی های انجام شده در پای صندوق های رای که یکشنبه شب در مادرید و بارسلون صورت گرفت، به نظر می رسد حزب مردم به رهبری ماریانو، راخوی نخست وزیر محافظه کار اسپانیا در انتخابات منطقه ای با اقبال کمتری نسبت به سالهای پیش روبرو است.

فهرست نامزدهای احزاب منتسب به جنبش اعتراضی ضد ریاضت اقتصادی موسوم به «خشمگین ها» برای پیروزی در انتخابات رقابتی تنگاتنگ با احزاب راستگرا و ناسیونالیست های ملی گرا دارند.

با اینحال نتایج آخرین ساعات شمارش آراء نشان می دهد حزب مردم با کسب بیست و هفت درصد آراء نخستین جایگاه را به خود اختصاص داده است. در حالی که این حزب سال ۲۰۱۱ در انتخابات دور پیش شهرداریها توانسته بود چهل و چهار درصد آراء را به دست بیاورد.

در حال حاضر به نظر می آید هیچیک از احزاب در پایتخت و نیز در دومین شهر اسپانیا نتوانسته اند اکثریت قاطع آراء را به دست آورند. امری که نشان دهنده لزوم انجام رایزنی های دقیق توسط نمایندگان شوراهای شهری برای انتخاب شهردار است.

در مادرید فهرست منتسب به جنبش اعتراضی ضد ریاضت اقتصادی که در راس آن یک قاضی زن ۷۱ ساله قرار دارد پس از فهرست حزب مردم در جایگاه دوم قرار گرفته است.

در انتخابات شهری بارسلون فهرست «بارسلون مشترک» که حزب ضد لیبرال پودموس نیز در آن قرار دارد طبق آخرین نظرسنجی ها در جایگاه نخست قرار گرفته است.

این انتخابات با توجه به اینکه چند ماه پیش از انتخابات قانونگذاری اسپانیا برگزار میشود از اهمیت زیادی برخوردار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان‌های اسپانیا از اجرای فرمان عفو رهبر سابق جدایی‌طلبان کاتالونیا سر باز زدند

پارلمان اسپانیا به قانون جنجالی «عفو جدایی‌طلبان کاتالونیا» رأی مثبت داد

سوسیالیست‌ها در انتخابات کاتالونیا پیروز شدند اما برای تشکیل دولت نیاز به آرای جدایی‌طلبان دارند