رای شصت و دو درصدی مردم ایرلند به قانونی شدن ازدواج افراد همجنس

رای شصت و دو درصدی مردم ایرلند به قانونی شدن ازدواج افراد همجنس
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها تن از ساکنان دوبلین ودیگر شهرهای ایرلند روز شنبه پس از مشخص شدن نتیجه همه پرسی در خصوص قانونی شدن ازدواج افراد همجنس فریاد پیروزی سر دادند. بر

آگهی

صدها تن از ساکنان دوبلین ودیگر شهرهای ایرلند روز شنبه پس از مشخص شدن نتیجه همه پرسی در خصوص قانونی شدن ازدواج افراد همجنس فریاد پیروزی سر دادند.

بر اساس نتایج این همه پرسی شصت و دو درصد از ایرلندی ها به این لایحه قانونی رای مثبت داده اند. این همه پرسی بزرگترین مشارکت مردم ایرلند در یک نظر خواهی عمومی در این کشور از بیست سال گذشته تاکنون به حساب می آید.

نخستین گام در راه قانونی کردن ازدواج همجنسگراها در ایرلند در سال 2010 برداشته شد زمانی که این کشور به افراد هم جنس اجازه داد تحت پیوند موسوم به «مشارکت مدنی» با یکدیگر زندگی کنند.

با برتری قاطع رای «آری» که امروز پس از شمارش آخرین صندوق های این همه پرسی مورد تایید قرار گرفت، ایرلند در مسیر یکپارچگی با غرب اروپا ازدواج همجنسگرایان را در این کشور به صورت قانونی در می آورد. امری که از یک تحول عمیق اجتماعی در کشوری خبر می دهد که تاکنون تحت افکار محافظه کارانه کلیسای کاتولیک قرار داشت.

ایون او ریوردن وزیر مشاور در امور برابری و مساوات که پس از مشخص شدن نتیجه این همه پرسی در یک توییت اعلام کرده بود «امروز از اینکه یک ایرلندی است به خود می بالد» به خبرنگاران گفت: «این پیامی است برای جوانان ایرلندی دارای گرایش های متفاوت جنسی و نیز خطاب به همه جهان. ایرلند نخستین کشور دنیا است که ازدواج افراد همجنس را از طریق همه پرسی قانونی کرده است. این یک تایید گسترده و دسته جمعی است که با اکثریت قاطع آراء به دست آمده است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت رومانی به حکم دیوان حقوق بشر اروپا در زمینه حقوق همجنسگراها تمکین نخواهد کرد

ویدئو؛ برگزاری رژه افتخار همجنس‌گرایان در ریودوژانیرو برزیل

پاپ فرانسیس بر غسل تعمید فرزندان زوج‌های همجنس‌گرا در کلیسای کاتولیک مهر تایید زد