Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

افزایش محبوبیت احزاب کوچک اسپانیا در آستانه انتخابات

افزایش محبوبیت احزاب کوچک اسپانیا در آستانه انتخابات
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخابات محلی و شهرداری های اسپانیا روز یکشنبه برگزار خواهد شد، انتخاباتی که آزمون مهمی برای احزاب بزرگ این کشور محسوب می شود. بیش از سی سال است که

آگهی

انتخابات محلی و شهرداری های اسپانیا روز یکشنبه برگزار خواهد شد، انتخاباتی که آزمون مهمی برای احزاب بزرگ این کشور محسوب می شود.

بیش از سی سال است که قدرت در اسپانیا میان دو حزب سوسیالیست و محافظه کار جابجا می شود، اما انتخابات پارلمان اروپا نشان داد که تمایل مردم به احزاب کوچکتر روز به روز افزایش می یابد.

در شهر بارسلون سنجش افکار عمومی نشان می دهد که نامزدهای حزب نوپای “شهروندی” بخت زیادی برای پیروزی دارند.

در مادرید، پایتخت اسپانیا نیز نامزدهای همین حزب به احتمال زیاد موفقیت چشمگیری در انتخابات خواهند داشت.

بحران اقتصادی در اسپانیا و عملکرد سوسیالیست ها و محافظه کاران در کنترل این بحران موجب شده، بخشی از مردم اعتماد خود را به این دو حزب از دست بدهند.

یک دانشجو ساکن مادرید می گوید: «امیدوارم نتایج این انتخابات مشابه انتخابات پارلمان اروپا باشد و احزاب کوچکتر موفق تر از دو حزب اصلی باشند.»

یک بانوی بازنشسته می گوید: «تعدادی از اعضای خانواده من بیکارند، حقوق بازنشستگی من بیست و پنج درصد کاهش یافته و مخارج هم بیشتر شده، بنابراین تلاش می کنیم تغییر ایجاد شود و ببینیم آیا دیگران بهتر عمل می کنند یا نه.»

صاحب یک رستوران در مادرید با اشاره به رکود اقتصادی چند سال گذشته می گوید: «ما به یک جهش برای شرکت های خرد و متوسط نیاز داریم. آنها مرده اند چون دیگر نمی شود از بانک ها استقراض کرد. آنها به شما می گویند: نه، شما به خدمات اجتماعی بدهکارید. البته که بدهی داریم اما این اشتباه ما نیست.»

از مهمترین اهداف احزاب کوچکتر، بویژه دو حزب “شهروندی” و “پودموس“، به معنی “ما می توانیم” توقف برنامه ریاضت اقتصادی است که دولت های پیشین اجرا کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یادگاری سفر یا «آت و آشغال»؟ بساط سوغاتی‌های جنسی و توهین‌آمیز از بارسلون جمع می‌شود

ستاره سابق تیم ملی برزیل به اتهام تجاوز جنسی به ۴ سال و نیم حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد

ویدئو؛ صدها نفر به مناسبت ششمین سالگرد همه‌پرسی استقلال کاتالونیا در بارسلون تظاهرات کردند