مادری پسرش را در چمدان با خود برد

مادری پسرش را در چمدان با خود برد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تصاویر اسکنر پلیس اسپانیا از پسربچه ای اهل ساحل عاج که در یک چمدان به خاک این کشور قاچاق شده بود، باعث شگفتی بسیاری شده و گرفتاری های دلخراش مهاجران

آگهی

تصاویر اسکنر پلیس اسپانیا از پسربچه ای اهل ساحل عاج که در یک چمدان به خاک این کشور قاچاق شده بود، باعث شگفتی بسیاری شده و گرفتاری های دلخراش مهاجران را برای رسیدن به اروپا دوباره مورد توجه قرار داده است.

این پسر بچه که «اَدو کواتارا» نام دارد، روز هفتم ماه مه، پس از اسکن چمدان مادرش توسط پلیس در شهر اسپانیایی سئوتا واقع در شمال آفریقا پیدا شد. پدر این کودک که در اسپانیا به سر می برد نیز به اتهام تلاش برای ورود قاچاقی فرزندش به خاک این کشور بازداشت شده است.

همزمان، آزمایش دی ان ای از افراد این خانواده صورت گرفته است تا نشان دهد که این کودک به آنان تعلق دارد یا خیر. اما مادر او به خبرنگاران می گوید: «من تمام مدارکی را که نشان می دهند او پسر من است دارم. من همه این مدارک را دارم.»

طبق قوانین اسپانیا پدر و مادر او که اجازه اقامت و کار در این کشور را دارند، به دلیل نداشتن درآمد کافی حق انتقال فرزندان خود به اسپانیا را ندارند. به گفته برخی رسانه های اسپانیایی درآمد والدین این کودک حدود پنجاه یورو کمتر از میزان مجاز بوده است. بنابراین آنان سعی کرده اند به کمک قاچاقچیان، او را به شکل غیرقانونی وارد اسپانیا کنند.

دولت این کشور اجازه اقامت یکساله ای را برای این کودک صادر کرده است. اما خورخه فرناندز دیاز، وزیر کشور اسپانیا می گوید: «یک نیّت بشردوستانه نمی تواند زیر پا گذاشتن قانون را توجیه کند، و یا حتی بدتر از آن، جان یک بچه را به خطر بیاندازد. ما باید بر این نکته تأکید کنیم و گرنه ممکن است باعث تشویق این رفتارهای غیرقانونی بشویم.»

این کودک در حال حاضر در یک مرکز نگهداری از اطفال به سر می برد و هر روز با مادر خود در تماس است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی آتش‌سوزی در ۲ ساختمان در شهر والنسیای اسپانیا دست‌کم ۴ نفر جان باختند

ستاره سابق تیم ملی برزیل به اتهام تجاوز جنسی به ۴ سال و نیم حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد

کشاورزان اسپانیا با تراکتورها در خیابان‌های مادرید