آمریکا؛ پاکسازی لکه های نفتی ساحل سانتاباربارا ماهها طول خواهد کشید

آمریکا؛ پاکسازی لکه های نفتی ساحل سانتاباربارا ماهها طول خواهد کشید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات ناظر بر پاکسازی لکه های نفتی در ساحل سانتاباربارا می گویند که پاک کردن این ساحل توریستی و بازگرداندن آن به حالت طبیعی، ماهها طول خواهد کشید

آگهی

مقامات ناظر بر پاکسازی لکه های نفتی در ساحل سانتاباربارا می گویند که پاک کردن این ساحل توریستی و بازگرداندن آن به حالت طبیعی، ماهها طول خواهد کشید.

نشت نفت در سواحل جنوبی کالیفرنیا روز سه شنبه ۱۹ ماه مه در اثر شکستگی در خط لوله نفتی ساحلی رخ داد که باعث اعلام وضعیت اضطراری در این ایالت شد.

ریک مک میشل، مدیر ارشد عملیات شرکت خطوط لوله آمریکا می گوید: «در جریان پاکسازی لکه های نفتی از روی آب تاکنون ۲۹ هزار لیتر آب مخلوط با نفت را جمع آوری کرده ایم و حدود ۲۷ متر خاک
آلوده در منطقه را جمع کرده ایم. پیش بینی می کنیم که باید حدود ۹۱ متر خاک در اطراف خط لوله نفت پاکسازی شود.»

این خط لوله در سال ۱۹۸۷ ساخته شده و نفت خام را برای پالایش از کالیفرنیا به تگزاس انتقال می دهد.

کیت دیویس، رئیس باشگاه محیط زیستی سیرا در سانتاباربارا می گوید: «من رئیس باشگاه محلی سیرا هستم، اما همچنین مادری هستم که نزدیکی محلی که این اتفاق افتاده زندگی کرده ام و بچه های من در این ساحل بزرگ شدند. ما در ساحل با همکلاسی های پسرم چادر می زدیم و نهنگ ها و دلفین های دریایی را تماشا می کردیم. واقعا مشمئز کننده است که شاهد ویرانی این خط ساحلی باشیم.»

رخ دادن این حادثه در یکی از آخرین مناطق بکر جنوب کالیفرنیا، با آب و هوای نادر و حیات وحش بسیار با ارزش، خشم حامیان محیط زیست را برانگیخته است. آنها می گویند که شرکت های بزرگ نفتی توجهی به مسائل زیست محیطی ندارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار اف‌بی‌آی: ایالات متحده در حال آماده شدن برای مقابله با تهدیدهای پیچیده و سریع در انتخابات است

یک رکورد گینسی؛ سه تن از پنج فرزند یک خانواده آمریکایی در روز اضافی سال کبیسه به دنیا آمده‌اند

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟