آمریکا؛ پاکسازی لکه های نفتی ساحل سانتاباربارا ماهها طول خواهد کشید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
آمریکا؛ پاکسازی لکه های نفتی ساحل سانتاباربارا ماهها طول خواهد کشید

مقامات ناظر بر پاکسازی لکه های نفتی در ساحل سانتاباربارا می گویند که پاک کردن این ساحل توریستی و بازگرداندن آن به حالت طبیعی، ماهها طول خواهد کشید.

نشت نفت در سواحل جنوبی کالیفرنیا روز سه شنبه ۱۹ ماه مه در اثر شکستگی در خط لوله نفتی ساحلی رخ داد که باعث اعلام وضعیت اضطراری در این ایالت شد.

ریک مک میشل، مدیر ارشد عملیات شرکت خطوط لوله آمریکا می گوید: «در جریان پاکسازی لکه های نفتی از روی آب تاکنون ۲۹ هزار لیتر آب مخلوط با نفت را جمع آوری کرده ایم و حدود ۲۷ متر خاک
آلوده در منطقه را جمع کرده ایم. پیش بینی می کنیم که باید حدود ۹۱ متر خاک در اطراف خط لوله نفت پاکسازی شود.»

این خط لوله در سال ۱۹۸۷ ساخته شده و نفت خام را برای پالایش از کالیفرنیا به تگزاس انتقال می دهد.

کیت دیویس، رئیس باشگاه محیط زیستی سیرا در سانتاباربارا می گوید: «من رئیس باشگاه محلی سیرا هستم، اما همچنین مادری هستم که نزدیکی محلی که این اتفاق افتاده زندگی کرده ام و بچه های من در این ساحل بزرگ شدند. ما در ساحل با همکلاسی های پسرم چادر می زدیم و نهنگ ها و دلفین های دریایی را تماشا می کردیم. واقعا مشمئز کننده است که شاهد ویرانی این خط ساحلی باشیم.»

رخ دادن این حادثه در یکی از آخرین مناطق بکر جنوب کالیفرنیا، با آب و هوای نادر و حیات وحش بسیار با ارزش، خشم حامیان محیط زیست را برانگیخته است. آنها می گویند که شرکت های بزرگ نفتی توجهی به مسائل زیست محیطی ندارند.