بروندی؛ کشته شدن یک نفر در اعتراض علیه رئیس جمهوری

بروندی؛ کشته شدن یک نفر در اعتراض علیه رئیس جمهوری
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اعتراضات در بروندی علیه رئیس جمهوری این کشور همچنان ادامه دارد. روز پنج شنبه معترضان در بوجومبورا، پایتخت، با پلیس درگیر شدند که منجر به کشته شدن دست

آگهی

اعتراضات در بروندی علیه رئیس جمهوری این کشور همچنان ادامه دارد. روز پنج شنبه معترضان در بوجومبورا، پایتخت، با پلیس درگیر شدند که منجر به کشته شدن دست کم یک نفر شد.

اعتراضات علیه پی یر نکورونزیزا رئیس جمهوری کنونی از یک ماه پیش آغاز شده است. معترضان می گویند نامزدی او برای سومین بار در انتخابات ریاست جمهوری برخلاف قانون اساسی بروندی است. این اعتراضات هفته گذشته به کودتای بر ضد پیر نکورونزیزا انجامید اما این کودتا با شکست روبرو شد.

یکی از معترضان می گوید: «او کسی است که در مقابل چشمهای ما آدم می کشد، ما از باراک اوباما و رهبران سایر کشورها می خواهیم کاری انجام دهند. آنها باید جلوی این مرد را بگیرند.»

معترض دیگری می گوید: «نه، این کارها (شلیک به مردم) را نباید کرد. ما باید جلوی این اقدامات را بگیریم. بروندی خسته است و ما به صلح نیاز داریم.»

از هنگام آغاز اعتراضات در یک ماه گذشته، بیش از ۲۰ تن در اعتراضات بروندی کشته شده اند. نگرانی از وقوع خشونت های قومی میان توتسی ها و هوتوها در بروندی رو به افزایش است. درگیری های قومی در سال ۲۰۰۵ به کشته شدن حدود ۳۰۰ هزار نفر در این کشور انجامید.

رئیس جمهوری بروندی تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را ده روز به تعویق انداخته و این انتخابات قرار است پنجم ژوئن (۱۵ خرداد) برگزار شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

آیا رئیس باند مخوف «باربیکیو» که خود را «رابین‌هود خدا ترس» می‌نامد قدرتمندترین فرد هائیتی است؟

تصاویری از فضای خشونت‌بار در «پورتو پرنس» هائیتی در پی گریختن هزاران زندانی