Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلاش مالزی و اندونزی برای حل بحران مهاجران روهینگیا در جنوب شرق آسیا

تلاش مالزی و اندونزی برای حل بحران مهاجران روهینگیا در جنوب شرق آسیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیران خارجه مالزی، اندونزی و تایلند، روز چهارشنبه در کوالالامپور پایتخت مالزی جلسه اضطراری برگزار کردند تا به بحران مهاجران سرگردان در دریا

آگهی

وزیران خارجه مالزی، اندونزی و تایلند، روز چهارشنبه در کوالالامپور پایتخت مالزی جلسه اضطراری برگزار کردند تا به بحران مهاجران سرگردان در دریا بپردازند.

هر سه کشور برای امداد و نجات مهاجران و صدور اجازه ورود به خاکشان، تحت فشار بین المللی قرار گرفته اند. مالزی و اندونزی وعده ادامه تلاش ها برای کمک به مهاجران را دادند.

استیون وانگ، مدیر موسسه مطالعات استراتژیک و بین المللی مالزی گفت: «یک بحران انسانی در دریا وجود دارد که به سیاست ربطی ندارد؛ این زندگی مردم است که در خطر است. در نتیجه آنها مجبورند طرحی ارائه کنند که هم به این بحران انسانی پایان دهد و هم به نفع حیثیت شان در کشورهایشان باشد.»

اکثر این مهاجران که تعدادشان حدود هفت هزار نفر تخیمین زده می شود، مسلمانان روهینگیایی میانمار هستند که از تبعیض و خشونت های قومی فرار کرده اند. اما مقام های تایلند، مالزی و اندونزی تا کنون اجازه پهلو گرفتن قایق های آنها را نداده اند.

در این حال به گفته مقام های اندونزی، بامداد چهارشنبه حدود ۳۵۰ تن از مهاجران توسط ماهیگیران اندونزیایی نجات داده شده به سواحل استان آچه برده شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسرائیل آفریقای جنوبی را به «تحریف واقعیت» متهم کرد

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

نزدیک به نیمی از شهرهای بزرگ چین در معرض خطر فرونشست زمین قرار دارند