Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقاد معاون کمیسیون اروپا از کشورهای مخالف طرح پذیرش مهاجران

انتقاد معاون کمیسیون اروپا از کشورهای مخالف طرح پذیرش مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در دومین روز از گفتگوها در پارلمان اروپا بر سر تعیین سهمیه پذیرش مهاجران توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا، فرانس تیمرمن، معاون کمیسیون اروپا از این طرح

آگهی

در دومین روز از گفتگوها در پارلمان اروپا بر سر تعیین سهمیه پذیرش مهاجران توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا، فرانس تیمرمن، معاون کمیسیون اروپا از این طرح کمیسیون دفاع کرد و به انتقاد از کشورهای مخالف آن پرداخت.

کمیسیون اروپا در طرحی به اعضا پیشنهاد داده تا بیست هزار پناهجو را در کشورهایشان اسکان دهند اما بسیاری از کشورهای اروپایی همچون فرانسه، بریتانیا و اسپانیا با این طرح مخالفند.

فرانس تیمرمن گفت: «می دانم که اینها طرح های چالش برانگیزی هستند و می دانم که باعث ایجاد بحث و اختلاف در کشورهای عضو می شوند اما واقعا این برای مردم اروپا قابل قبول نیست که بگویید “از غرق شدن مهاجران جلوگیری کنید” و همزمان اعلام کنید که “مردم را اینجا نیاورید”.»

آقای تیمرمن افزود با پذیرش این طرح علاوه بر تقویت همبستگی در داخل اتحادیه اروپا برای حل این معضل، کانالی امن و قانونی برای کسانی که واقعا نیاز به حفاظت دارند بوجود می آید و به این ترتیب آنها برای رسیدن به اروپا مجبور نخواهند بود زندگیشان را به دست قاچاقچیان سپرده و در معرض سوء استفاده و استثمار قرار بگیرند.

ایتالیا که در خط مقدم نجات مهاجران از امواج دریا و مبارزه با باندهای قاچاق انسان قرار دارد، از دیگر کشورهای عضو اتحادیه خواسته است برای حل معضل مهاجرانی که روزانه بصورت انبوه از کشورهای آفریقایی و آسیایی روانه اروپا شده و بخش قابل توجهی از آنها در امواج خروشان دریا غرق می شوند، راه حل مشترکی بیابند.

در آخرین تلاشها برای مهار این مشکل، پلیس ایتالیا روز سه شنبه هشت نفر از جمله سه فرد زیر سن قانونی را به ظن فعالیت در قاچاق مهاجران بازداشت کرد. به گفته پلیس یکی از افراد بازداشت شده چندین سابقه جنایی در ایتالیا دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زندان طرابلس، مکانی نابسامان برای نگهداری مهاجران بازداشت شده

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد

گزارش عفو بین الملل از شرایط پناهجویان در لیبی