تبرئه ماموران پلیس ده سال پس از کشته شدن دو نوجوان در فرانسه

تبرئه ماموران پلیس ده سال پس از کشته شدن دو نوجوان در فرانسه
نگارش از Euronews

ده سال پس از کشته شدن دو نوجوان در فرانسه که برای فرار از دست پلیس به ساختمان یکی از تاسیسات پست برق فشار قوی در کلیشی سو بوا از شهر های حومه پاریس

ده سال پس از کشته شدن دو نوجوان در فرانسه که برای فرار از دست پلیس به ساختمان یکی از تاسیسات پست برق فشار قوی در کلیشی سو بوا از شهر های حومه پاریس پناه آورده بودند، دادگاه کیفری شهر رن روز دوشنبه اتهامات وارده به دو مامور پلیس این کشور مبنی بر کمک نکردن به افراد در معرض خطر را رد کرد و آنها را بی گناه تشخیص داد.

بونا تراوره پانزده ساله و زاید بنا هفده ساله دو نوجوانی بودند که بیست و هفت اکتبر سال 2005 در یک ماجرای تعقیب و گریز برای پنهان کردن خود از دید مامورانی که آنها را دنبال می کردند از در ساختمان یک پست برق بالا رفتند و در نهایت بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ساعاتی پس از بی گناه شناخته شدن دو نیروی پلیس دخیل در این ماجرا برخی از نزدیکان دو نوجوان کشته شده ناراحتی و خشم خود را از این رای قضایی اعلام کرده اند. تصمیمی که میتواند تبعات نگران کننده به دنبال داشته باشد.

کشته شدن این دو فرد در سال 2005 باعث به راه افتادن شورشی سه هفته ای در شهرهای مختلف حومه پاریس شد که در جریان آن خسارات عمده ای به اموال عمومی و شخصی ساکنان این مناطق وارد آمد.

دو پلیسی که امروز از اتهام کمک نکردن به افراد در معرض خطر تبرعه شدند در صورت تایید شدن جرمشان به پنج سال زندان و پرداخت 75 هزار یورو جریمه محکوم می شدند.

مطالب مرتبط