بحران مهاجرت؛ صدها پناهجو به سواحل ایتالیا رسیدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بحران مهاجرت؛ صدها پناهجو به سواحل ایتالیا رسیدند

بیش از ۴۰۰ پناهجو از طریق دریای مدیترانه خود را به بندر مسینا جزیزه سیسیل در ایتالیا رساندند. ۱۳۶ زن و ۱۶ کودک نیز در میان سرنشینان این قایق هستند.

بیشتر پناهجویان این قایق افرادی از سوریه، اریتره، سومالی و گامبیا هستند. مقامات ایتالیایی گفته اند که تنها در روز پنج شنبه گذشته ۲۵۰۰ مهاجر را در آب های مدیترانه نجات داده اند.

دکتر سیمون بریان، از اعضای گروه پزشکان بدون مرز می گوید: «۴۰۷ نفر در این قایق بودند و مرد جوانی در میان آنها نیاز به جراحی داشت که او را با کشتی گارد ساحلی به جزیره لامپدوزا فرستادیم. در میان مسافران این قایق بیماری های پوستی شبیه گال را در میان تقریبا ۸۰ نفر از آنها تشخیص دادیم. ما همه آنها را چک می کنیم خصوصا کسانی که تب دارند. در واقع در این گروهی که از راه رسیده اند، کسی را ندیدیم که همانند برخی موارد در قایق های دیگر، تب داشته باشد.»

بیشتر پناهجویانی که از راه دریای مدیترانه به سمت اروپا عازم می شوند، از سواحل لیبی می آیند. در روزهای اخیر مقامات دولتی لیبی ورود کارگران بنگلادشی را به این کشور ممنوع کرده اند چرا که معتقدند آنها به لیبی سفر می کنند تا بطور غیر قانونی راهی اروپا شوند.