Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش تند اردوغان به حکم اعدام محمد مرسی

واکنش تند اردوغان به حکم اعدام محمد مرسی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه صدور حکم اعدام برای محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر از سویی دادگاهی در این کشور را محکوم کرد. اردوغان که در

آگهی

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز شنبه صدور حکم اعدام برای محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر از سویی دادگاهی در این کشور را محکوم کرد.

اردوغان که در جریان یک کمپین انتخاباتی در حضور جمع زیادی از هوادارانش در استانبول سخن می گفت، تصریح کرد: «متاسفانه، مجازات مرگ برای رئیس جمهور مرسی در حالی صادر شده که وی نخستین رئیس جمهور این کشور است که به صورت دموکراتیک و با کسب پنجاه و دو درصد آراء به قدرت رسیده است. مصر در حال بازگشت به دوران مصرقدیم است. متاسفانه غرب چشمان خود را به روی اقدامات سیسی کودتاگر بسته است. مجازات مرگ در غرب دیگر منسوخ شده اما غرب به حکم اعدام در مصر واکنش نشان نمی دهد.»

مرسی در سال 2012 در جریان انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از وقایع موسوم به بهار عربی در این کشور به قدرت رسید و یک سال پس از آن در پی کودتای نظامی از قدرت خلع شد.

دادگاهی در مصر روز شنبه مرسی را به اتهام سازماندهی حمله به یک زندان در سال 2011 و نقش وی در فرار دسته جمعی زندانیان به مجازات مرگ محکوم کرد. این حکم قبل از اجرا باید از سوی مفتی اعظم مصر که بالاترین مرجع مذهبی این کشور است، مورد تایید قرار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اردوغان: انتخابات آمریکا می‌تواند به رونق بیشتر بخش تسلیحات ترکیه کمک کند

پیچیدگی‌های داخلی و منطقه‌ای عادی‌سازی روابط ترکیه و سوریه

بازی دوطرفه ترکیه در جنگ روسیه و اوکراین؛ پوتین برنمی‌تابد، اوربان می‌گوید اردوغان میانجی موفقی است