Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پیش روی نیروهای داعش در سوریه به سوی شهر باستانی پالمیرا

پیش روی نیروهای داعش در سوریه به سوی شهر باستانی پالمیرا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نزدیک شدن نیروهای داعش به شهر باستانی پالمیرا در سوریه که قدمتی دوهزار ساله دارد، نگرانی محافل جهانی و ازجمله یونسکو، سازمان علمی فرهنگی و آموزشی ملل

آگهی

نزدیک شدن نیروهای داعش به شهر باستانی پالمیرا در سوریه که قدمتی دوهزار ساله دارد، نگرانی محافل جهانی و ازجمله یونسکو، سازمان علمی فرهنگی و آموزشی ملل متحد، را برانگیخته است.

اسلامگرایان افراطی گروه داعش هم اکنون در یک کیلومتری شهر باستانی پالمیرا قرار دارند. شهری که در نزدیکی آن یکی از بناهای مهم تاریخی خاورمیانه با ستون های مارپیج و برج های سر به فلک کشیده قرار دارد.

جنگجویان داعش در حالی به پالمیرا نزدیک می شوند که چندین پایگاه نیروهای ارتش سوریه را در خارج از این شهر به تصرف خود درآورده اند. به گزارش سازمان سوری دیده بان حقوق بشر که مقر آن در لندن است، نبرد نیروهای داعش با ارتش سوریه در حوالی شهر پالمیرا دست کم یکصد کشته برجای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش سوریه برای جلوگیری از ورود نیروهای داعش به پالمیرا، قوای کمکی به منطقه اعزام کرده و هواپیماهای ارتش هم مواضع پیکارجویان را در اطراف شهر، بمباران می کنند.

ایرینا بوکووا، مدیر کل یونسکو با ابراز نگرانی از کشیده شدن درگیری ها در سوریه به شهر باستانی پالمیرا می گوید: «من از کنوانسیون سال ۱۹۵۴ در خصوص حفاظت از میراث جهانی در زمان وقوع جنگ و مناقشات نظامی سخن می گویم و خواهان رعایت آن هستم. موضع ما کاملا روشن است. مکان های ثبت شده در میراث جهانی نباید برای مقاصد نظامی به کار گرفته شوند.»

گروه اسلامگرای افراطی داعش طی ماه های اخیر ویدئوهایی را منتشر کرد که در آن نیروهای خود را در حال تخریب شهر باستانی نمرود و از بین بردن آثار باستانی موزه موصل در عراق نشان می داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید