اخباری کوتاه از سراسر جهان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اخباری کوتاه از سراسر جهان

مارادونا دوباره دادگاهی می شود

قاضی دادگاهی در ایتالیا دیگو مارادونا، بازیکن سابق تيم ملي آرژانتين را به دلیل تخلف مالیاتی به دادگاه فراخواند.

این ستاره فراموش نشدنی تیم ناپولی ایتالیا در گفت و گویی اعلام کرده که او قربانی جعل اسناد و آزار و اذیت گروهی از مخالفانش شده است.

اومتهم است، زمانی که در ایتالیا زندگی می کرده مالیات خود را نپرداخته و به همین دلیل به پرداخت جریمه ای معادل ۴۰ ميليون يورو محکوم شده است.

ناتو برای صلح می خواند

وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در مراسم رسمی شام در نشست ۱۳ ماه مه در ترکیه آهنگ “ما دنیاییم” را یکصدا خواندند.

این نشست در نزدیکی آنتالیا برگزار شد و پس از پایان مراسم شام، وزیر خارجه ترکیه از میهامانان خواست تا دست در دست یکدیگر این آهنگ را با یکدیگر بخوانند.

آهنگ “ما دنیاییم” در سال ۱۹۸۵ میلادی با همکاری مایکل جکسون و لیونل ریچی نوشته شد. این آهنگ توسط گروهی از فوق ستاره های موزیک تحت عنوان «آمریکا برای آفریقا» ضبط شده است.

تصمیم به قتل شوهر برای کمک نکردن در کارهای خانه

یک زن آمریکایی متهم است، به دلیل اینکه شوهرش نمی خواسته در کارهای خانه به او کمک کند، قصد شلیک به او را داشته است.

وی در دفاع از خود گفته است که خطایی مرتکب نشده است.

پلیس و دادستان ضمن رد دفاعیات این زن او را در دادگاه محاکمه خواهند کرد.
شوهر این زن، روز شنبه ضمن تماس با پلیس اظهار داشت که همسرش قصد شلیک به او داشته است اما او خانه را ترک کرده و هیچ صدمه ای ندیده است.

مرد می گوید، او به تازگی و پس از درمان بیماری هپاتیت از بیمارستان مرخص شده و توانایی کمک به همسرش در کارهای خانه را نداشته است.

هزار یورو اسکانس جاری در رودخانه ای در یونان

پلیس یونان در پی یافته شدن اسکناس های ۵۰،۱۰۰ و ۵۰۰ یورویی در رودخانه لوتئوس، پرونده ای را بازگشایی کرد.

بررسی ها نشان می دهد که بر خلاف پیش بینی پلیس موضوع دزدی از بانک نبوده است بلکه که یک جوان ۲۳ ساله یونانی با ریختن اسکانسهای تقلیی به داخل رودخانه می خواسته واکنش های مردم را ببینید. این فرد حدود ۴ هزار یورو اسکناس تقلبی را به رودخانه ریخته است.

چراغ های راهنمایی با علایم همجنسگرایان در وین

شورای شهر وین تصمیم گرفته است که نماد یک آدمک بر روی چراغ های راهنمایی و رانندگی را در برخی مناطق شهر به نماد دو زن یا دو مرد همجنس تبدیل کند که اغلب علامت قلب نیز میان آنها وجود دارد.

در حال حاضر حدود ۵۰ چراغ راهنمایی و رانندگی در سطح شهر وین با این علائم نصب شده اند.

با حیوان خانگی خود در یک قبر دفن شوید

یک قبرستان در آلمان اعلام کرده که افرادی که مایل باشند می توانند، درخواست کنند که پس از مرگ با حیوان خانگی خود در یک قبر به خاک سپرده شوند.

“بهشت ما” نام پروژه ایست که به دوستداران حیوانات اجازه می دهد تا با حیوانات خود، حتی پس از مرگ نیز در یک جا بمانند.

منابع

http://www.ansa.it/sito/notizie/cronaca/2015/05/13/diffamo-equitalia-maradona-a-giudizio_1d172c91-8f78-4587-ac8e-630a0da99b6c.html

http://www.sondakika.com/haber/haber-nato-disisleri-bakanlari-toplantisi-2-7309345/

“http://www.trikalanews.gr/panikos_sta_trikala_apo_xartonomismata_na_epipleoun_stin_koiti_tou_li8aiou_potamou.html”: http://www.trikalanews.gr/panikos_sta_trikala_apo_xartonomismata_na_epipleoun_stin_koiti_tou_li8aiou_potamou.html

http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/eurovision/eurovision-song-contest-2015-vienna-reveals-gaythemed-traffic-lights-ahead-of-grand-final-10244179.html