رئیس جمهوری بُروندی کودتا را محکوم کرد

رئیس جمهوری بُروندی کودتا را محکوم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک روز پس از آنکه بخشی از نیروهای ارتش بُروندی علیه دولت مرکزی کودتا کردند، درگیری مسلحانه میان هواداران و مخالفان رئیس جمهوری همچنان ادامه دارد

آگهی

یک روز پس از آنکه بخشی از نیروهای ارتش بُروندی علیه دولت مرکزی کودتا کردند، درگیری مسلحانه میان هواداران و مخالفان رئیس جمهوری همچنان ادامه دارد.

همزمان گزارش شد که نخستین پخش سخنرانی پی یر انکورونزیزا از رادیو ملی ناگهان قطع شده در حالی که درگیری هایی در اطراف ساختمان رادیو در جریان بوده است.

در این سخنرانی رئیس جمهوری بُروندی با محکوم کردن کودتا گفته سربازانی را که تسلیم شوند خواهد بخشید. انکورونزیزا که برای شرکت در یک نشست منطقه ای به تانزانیا سفر کرده بود، به دلیل بسته بودن فرودگاه پایتخت نتوانسته است به کشور خود باز گردد.

با وجود این، پی یر انکورونزیزا در حساب توییتری خود از مردم کشورش خواسته آرامش خود را حفظ کنند و تاکید کرد که «وضعیت کشور تحت کنترل و حاکمیت قانون اساسی پا برجا است.»

بُروندی از سه هفته پیش یعنی زمانی که پی یر انکورونزیزا اعلام کرد که می خواهد برای بار سوم نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود شاهد تظاهرات و درگیری های مسلحانه بوده است. مخالفان انکورونزیزا را به نقض قانون اساسی متهم می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شادی اهالی بروندی در خیابانهای پایتخت این کشور

چرا بوتسوانا آلمان را به فرستادن ۲۰ هزار فیل تهدید کرده است؟

دونده بریتانیایی پس از ۱۶ هزار کیلومتر و گذر از طول آفریقا به سفر خود پایان داد