Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شورلت های قدیمی از خیابان های کوبا ناپدید می شوند؟

شورلت های قدیمی از خیابان های کوبا ناپدید می شوند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدل های قدیمی خودروهای آمریکایی متعلق به دوره پیش از انقلاب کوبا، هنوز در خیابان های این کشور رفت و آمد می کنند. برخی از آنها هنوز در وضعیت خوبی اند

آگهی

مدل های قدیمی خودروهای آمریکایی متعلق به دوره پیش از انقلاب کوبا، هنوز در خیابان های این کشور رفت و آمد می کنند. برخی از آنها هنوز در وضعیت خوبی اند و بعضی به کمک رنگ و چسب حفظ شده اند ولی به هرحال همه آنها آلوده کننده هستند.

جولیو آلوارس، صاحب یک تعمیرگاه اتوموبیل در هاوانا است . چالش دائمی وی پیدا کردن قطعات اصلی این نوع خودروها در خارج از آمریکاست ولی منابع او رو به اتمام است.

او از آینده و کساد کسب و کارش نگران نیست و می گوید: “به نظر من خودروهای مدرن بسرعت خیابانهای کوبا را پر خواهند کرد اما هنوز جایی برای ماشین های کلاسیک خواهد ماند.” جولیو آوارس به آینده کوبا خوشبین است و می گوید که به تغییرات موجود امید دارد.

اولدزموبیل و شورلت های قدیمی در غرب خریدار زیادی دارد و در کلکسیونها نگه داشته می شود ولی در کوبا نگهداری آنها یک ضرورت است.

گشایش درهای کوبا بروی غرب نه تنها چهره خیابانها که تصویر اقتصادی کشور را نیز عوض خواهد کرد.

اشتفان گروبه، گزارشگر یورونیوز از هاوانا می گوید: “ماشین های رنگارنگ دوره آیزنهاور که یادآور باقی ماندن کوبا در گذشته هستند توریستها را به خود جذب می کند ولی باعث عذاب کوبایی ها است. خیلی ها در اینجا دوست دارند اگر کوبا به قرن بیست و یکم خوشآمد بگوید، دیگر این خودروها را نبینند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

شورای اتحادیه اروپا با اهدای کمک ۵ میلیارد یورویی به ارتش اوکراین موافقت کرد