«زنان الجزایر» اثر پیکاسو گرانترین تابلوی بفروش رفته در جهان

«زنان الجزایر» اثر پیکاسو گرانترین تابلوی بفروش رفته در جهان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تابلوی «زنان الجزایر» اثر پیکاسو، نقاش مشهور اسپانیایی در حراج کریستی نیویورک به قیمت ۱۷۹ میلیون دلار به فروش رفت و بدین ترتیب عنوان گرانقیمت ترین

آگهی

تابلوی «زنان الجزایر» اثر پیکاسو، نقاش مشهور اسپانیایی در حراج کریستی نیویورک به قیمت ۱۷۹ میلیون دلار به فروش رفت و بدین ترتیب عنوان گرانقیمت ترین تابلوی نقاشی بفروش رفته در یک حراج عمومی در دنیا را به خود اختصاص داد.

پیکاسو زنان الجزایر را در سال ۱۹۵۵ خلق کرده است. قیمت پایۀ این تابلو ۱۴۰ میلیون دلار تعیین شد بود و به یک مجموعۀ شخصی تعلق داشت.

جوسی پیلکانین، مدیر کریستی می گوید: «جالب خواهد بود که ببینیم برای چه مدتی این تابلوی پیکاسو می تواند رکورد گرانترین تابلوی هنری را حفظ کند. این رکورد می تواند تا یک دهه یا بیشتر طول بکشد.»

همچنین مجسمه «مردی در حال اشاره» اثر آلبرتو جاکومتی مجسمه ساز نامی سوئیسی به قیمت ۱۴۱ میلیون دلار به فروش رفت که عنوان گرانترین مجسمه بفروش رفته در جهان را به خود اختصاص داد.

از آثار مونه گرفته تا بوفه، در کل ۳۴ اثر در حراج کریستی در مجموع به قیمت ۷۰۶ میلیون دلار به فروش رفت

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)0; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));> Five paintings that cost $100m+ Which would you rather have in your front room?

Posted by euronews on Tuesday, 12 May 2015

.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواننده ۶۱ ساله گانز ان روزز به تعرض جنسی در سال ۱۹۸۹ متهم شد

اکبر گلپایگانی خواننده صاحب سبک ایرانی درگذشت

«طلایی»؛ اولین آلبوم استودیویی جون کوک، خواننده بی تی اس منتشر شد