ابراز آمادگی صربستان برای کمک به مقدونیه

ابراز آمادگی صربستان برای کمک به مقدونیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به دنبال درگیریهای مرگبار دو روز اخیر در مقدونیه، نخست وزیر صربستان برای کمک به رفع مشکلات در این کشور ابراز آمادگی کرد. الکساندر ووچیچ، نخست وزیر

آگهی

به دنبال درگیریهای مرگبار دو روز اخیر در مقدونیه، نخست وزیر صربستان برای کمک به رفع مشکلات در این کشور ابراز آمادگی کرد.

الکساندر ووچیچ، نخست وزیر صربستان درباره کمک کشورش به مقدونیه گفت: «ما روی هر چیزی که ضروری باشد و به آنها کمک کند تا این مشکلات را پشت سر بگذارند، سرمایه گذاری خواهیم کرد تا محیطی پایدار را در کشورشان بوجود آوریم و هرگونه آنها فکر کنند که ما می توانیم مفید باشیم، در آن زمینه وارد عمل خواهیم شد. این مهمترین موضوع برای همه ماست چراکه اگر شورش و ناآرامی در مقدونیه داشته باشیم، این مساله ممکن است به دیگر مناطق غرب بالکان نیز سرایت کند.»

صدها نفر از مردم متعلق به اقوام مختلف مقدونیه دو شنبه در اسکوپیه، پایتخت جمع شدند تا علاوه بر نشان دادن وحدتشان، به هشت نیروی پلیسی که در جریان این حملات مسلحانه کشته شده اند، ادای احترام کنند. یکی از شرکت کنندگان می گوید: «ما به همراه دوستان آلبانیایی مان و مردمان متعلق به دیگر اقوام در اینجا جمع شدیم. ما همه با یکدیگر متحدیم و این چیزیست که می خواهیم نشان دهیم و برای آزادی و دموکراسی بجنگیم، یعنی برای چیزهایی که سزاوارشان هستیم.»

درگیریهایی که از صبح شنبه میان نیروهای پلیس و افراد مسلح در منطقه کومانوو، در شمال مقدونیه آغاز شد علاوه بر ویرانی و خسارات مالی بسیار برای ساکنان، دست کم ۲۴ کشته نیز برجای گذاشت.

اگرچه دلایل وقوع این حملات مسلحانه همچنان نامعلوم است اما دولت می گوید این عملیات توسط ارتش آزادیبخش آلبانیایی های کوزوو رهبری می شده است. طی دو روز اخیر بسیاری به ظن همکاری با تروریستها بازداشت شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریشه تاریخی درگیری های مقدونیه

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد

اسرائیل به اعراب: حمله ما منطقه شما را ناامن نمی‌کند؛ آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند