Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چالش های آوارگان شمال نیجریه در بازگشت به خانه هایشان

چالش های آوارگان شمال نیجریه در بازگشت به خانه هایشان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با عقب راندن شبه نظامیان بوکوحرام توسط ارتش نیجریه در شمال شرق کشور، بسیاری از آوارگان به خانه و زندگی شان بازمی گردند تا شاید بار دیگر در

آگهی

همزمان با عقب راندن شبه نظامیان بوکوحرام توسط ارتش نیجریه در شمال شرق کشور، بسیاری از آوارگان به خانه و زندگی شان بازمی گردند تا شاید بار دیگر در آرامش زندگی کنند.

اما این بازگشت برای یک و نیم میلیون آواره چندان آسان و کم هزینه نیست. ساکنان استان های بورنو و آداموا برای بازسازی خانه هایشان با مشکلات زیادی روبرو هستند. کندی ساخت و ساز و کمبود مواد غذایی از مهمترین مسائل پیش روی آنهاست.

یکی از ساکنان شهر میچیکا وضعیت را چنین توصیف می کند: «اوضاع هنوز به حالت عادی بازنگشته است. قبلا آرامش برقرار بود و جاده ها مشکلی نداشتند. اما حالا خبری از آن نیست. پل ها تخریب شده اند. تازه دیروز کسبه اجناس و کالاهای خود را روانه بازار کرده اند. حتی اگر چیزی هم بخواهید بخرید، جاده ای وجود ندارد که آن را به مقصد آورید. پل ها شکسته شده اند و مردم نمی توانند چیزی بخرند. بیشتر کالاها در حال حاضر از موبی آورده می شوند. این وضعیت اسفناک است.»

موانع موجود در این مناطق به این سرعت رفع نمی شود. باران های موسمی را نیز نباید از نظر دور داشت که تهدیدی جدی برای جاده میان میچیکا و موبی محسوب می شود.

بر این موارد متوقف شدن فعالیت تمامی نهاد های ارائه دهنده خدمات درمانی، آموزشی و مالی را نیز باید افزود.

اسلامگرایان بوکوحرام طی سال گذشته، در حملات خود به شمال نیجریه هزاران غیرنظامی را کشتند. این گروه دامنه حملات خود را به کشورهای همسایه از جمله چاد، نیجر و کامرون توسعه داده است؛ کشورهایی که در همکاری با یکدیگر عملیات نظامی علیه این گروه را به راه انداحته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران در کانادا؛ ایران اقدام اتاوا را «مشمئز کننده» خواند

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد