Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپا بدنبال مجوز شورای امنیت برای اقدام نظامی علیه کشتی های قاچاق مهاجران

اروپا بدنبال مجوز شورای امنیت برای اقدام نظامی علیه کشتی های قاچاق مهاجران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحادیه اروپا برای مبارزه با مهاجرت غیر قانونی از طریق دریای مدیترانه، طرحی را برای اقدام نظامی علیه کشتی های مورد استفاده قاچاقچیان در دست بررسی

آگهی

اتحادیه اروپا برای مبارزه با مهاجرت غیر قانونی از طریق دریای مدیترانه، طرحی را برای اقدام نظامی علیه کشتی های مورد استفاده قاچاقچیان در دست بررسی دارد.

فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از شورای امنیت سازمان ملل خواست که از طرح اتحادیه اروپا برای مبارزه با مهاجرت غیر قانونی حمایت کند.

فدریکا موگرینی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل گفت: «به نظر می رسد سال ۲۰۱۵، سالی بسیار بدتر از سال قبل باشد. در سال ۲۰۱۴ میلادی، حدود ۳۳۰۰ مهاجر که تلاش داشتند از طریق دریا خود را به اروپا برسانند در مدیترانه غرق شدند. یعنی از هر چهار مهاجری که سعی داشتند به سواحل اروپا برسند، سه نفر در دریای مدیترانه کشته شده اند. این مسئله تنها وضعیت اضطراری بشردوستانه نیست، بلکه یک بحران امنیتی است که با شبکه ای از قاچاقچیان و در برخی از موارد با شبکه تامین مالی فعالیت های تروریستی مرتبط است. فعالیتی که منجر به بی ثباتی بیشتر در منطقه ای می شود که در حال حاضر به اندازه کافی بی ثبات است.»

اتحادیه اروپا بدنبال آنست که مجوز عملیات نظامی برای توقف کشتی های مظنون به قاچاق مهاجران و ورود به آبهای لیبی را از شورای امنیت کسب کند.

هجوم مهاجران از طریق دریای مدیترانه بسمت سواحل اروپا در ماههای اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟

روسیه بر سر «درگیری هسته‌ای با غرب» و دارایی‌‌های مسدود شده خود: خطر تشدید تنش‌ جدی است

اتحادیه اروپا طرح تخصیص سود دارایی‌های مسدود شده روسیه به دفاع از اوکراین را تصویب کرد