Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیروزی تاریخی حزب ملی اسکاتلند، هشداری برای دولت بریتانیا

پیروزی تاریخی حزب ملی اسکاتلند، هشداری برای دولت بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیکلا استورژن، رهبر حزب ملی اسکاتلند، برنده غیرمنتظره انتخابات سراسری بریتانیا در اسکاتلند می گوید آرای بالا و بدست آمده حزب متبوعش را در مخالفت

آگهی

نیکلا استورژن، رهبر حزب ملی اسکاتلند، برنده غیرمنتظره انتخابات سراسری بریتانیا در اسکاتلند می گوید آرای بالا و بدست آمده حزب متبوعش را در مخالفت علیه دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا و سیاستهای سختگیرانه اقتصادی دولت بریتانیا سرمایه گذای خواهد کرد.

او از معدود رهبران احزابی بود که در یک گفتگوی تلویزیونی پیش از اعلام قطعی نتایج شرکت کرد. وی در آستانه یک پیروزی تاریخی قرار گرفته است. حزب متبوع او توانست ۵۸ کرسی از ۵۹ کرسی اسکاتلند در مجلس را از آن خود کند.

نیکلا استورژن می گوید: “نتایج انتخابات نشان می دهد که اکثریتی قدرتمند در مقابل دولت دیوید کامرون قرار گرفته است. آماده ایم تا دیوید کامرون را شماره دانینیگ استرییت بیرون برانیم. اگر این اتفاق نیفتد بدلیل اینکه حزب کارگر توانایی قانع کردن رای دهندگان را نداشته است و نتوانسته اروپا را از دست دولت محافظه کار دیوید کامرون نجات دهد، همچنان امیدوار خواهم بود که دیوید کامرون برای باری دیگر دست کم نخست وزیری را بدست نیاورده باشد.”

حزب ملی بریتانیا در این انتخابات سرمایه گذاری زیادی روی افراد جوان کرد. مثل مری بلک، که در ۲۰ سالگی در مقام دانشجوی دانشگاه ادینبورگ، توانسته است یکی از مهمترین رهبران حزب کارگر در اسکاتلند را پشت سر بگذارد و از او پیشی بگیرد. پیروزی تاریخی او نماد آغاز یک فصل مهم در سیاست بریتانیا خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش شهروندان بریتانیا به پیش بینی نتیجه انتخابات

پیروزی حزب محافظه کار بریتانیا بر اساس نتایج اولیه انتخابات

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد