تهدید فوتبالیستهای اسپانیا به اعتصاب

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تهدید فوتبالیستهای اسپانیا به اعتصاب

اتحادیه فوتبالیستهای اسپانیا در کنفرانس مطبوعاتی که روز پنج شنبه در مادرید برگزار کرد اعتراض خود را به تصمیم اخیر دولت اسپانیا درباره فروش متمرکز حق پخش تلویزیونی اعلام داشت.

ستاره های فوتبال اسپانیا نیز که در این نشست حضور داشتند، ضمن حمایت از تصمیم اخیر فدراسیون فوتبال اسپانیا در لغو بازیها از تاریخ ۱۶ ماه مه، اعلام کردند در صورت عدم تغییر در تصمیم دولت، آنها نیز از ۱۶ ماه مه وارد اعتصاب خواهند شد.

آنها این تصمیم دولت را نقض حقوق خود می دانستند و معتقد بودن با این کار نود درصد از درآمدهای حق پخش تلویزیونی نصیب لالیگا شده و تنها ۱۰ درصد به تیم های دسته دو می رسد.

لوئیس رابیالس، رئیس اتحادیه فوتبالیستهای اسپانیا در این نشست گفت: «آیا فکر می کنید فوتبالیستهایی که امروز اینجا هستند مجبور بودند چنین موضعی بگیرند؟ آنها اینجا هستند زیرا در نشست کاپیتانهای اتحادیه، ما توافق کردیم که اقداماتمان در مقابل هر تغییری، باید به نفع باشگاههای کوچکتر، گروههای دسته دو و همچنین برای داشتن یک توزیع برابر باشد.»

او در ادامه افزود: «ما تصمیم گرفتیم بازیها را متوقف کنیم زیرا این حق ماست. ما در مقابل این تصمیم دولت محکم می ایستیم زیرا متقاعد شدیم که کارمان درست است. این ابزار ما برای اعمال فشار نیست بلکه شیوه ما برای دفاع از نقض حقوقمان است.»

در صورت عملی شدن این اعتصاب، دو بازی آخر لیگ قهرمانی اروپا و فینال لیگ جام پادشاهی اسپانیا برگزار نخواهند شد.