Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا رای دهندگان اسکاتلندی می توانند بر آینده سیاسی بریتانیا تاثیر بگذارند؟

آیا رای دهندگان اسکاتلندی می توانند بر آینده سیاسی بریتانیا تاثیر بگذارند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با بازگشایی مراکز رای گیری در بریتانیا، رای دهندگان اسکاتلندی نیز پای صندوق های رای رفتند تا سرنوشت ۵۹ کرسی سرزمینشان در مجلس عوام را تعیین

آگهی

همزمان با بازگشایی مراکز رای گیری در بریتانیا، رای دهندگان اسکاتلندی نیز پای صندوق های رای رفتند تا سرنوشت ۵۹ کرسی سرزمینشان در مجلس عوام را تعیین کنند.

به رغم شکست سپتامبر گذشته در همه پرسی استقلال اسکاتلند، انتطار می رود حزب ملی اسکاتلند که منتقد دستگاه حاکمه است بیش از هر زمان دیگر در آینده سیاسی بریتانیا تاثیرگذار باشند.

یکی از شهروندان گلاسکو گفت: «مثل بیشتر مردم نگرانم و تصمیم گرفتیم که وست مینستر (پارلمان بریتانیا) را کاملا تصفیه کنیم. برای اینکه نه برای مردم بلکه به نفع بانکها و ثروتمندان کار می کند.»

پیش بینی نظرسنجی ها از محبوبیت بالای حزب ناسیونالیست اسکاتلند به رهبری نیکلا استرجن حکایت دارد. آنها احتمالا ۵۰ کرسی مجلس عوام را از آن خود خواهند کرد، آنچه موجب نگرانی احزاب محافظه کار و کارگر لندن شده است.

دانکن روس، تحلیلگر سیاسی در دانشگاه گلاسکو در اینباره گفت: «حزب کارگر کارزاری را برای قلع و قمع کردن حزب ناسیونالیست اسکاتلند به راه انداخته است. آنها سوار بر موج نگرانی حاکم بر بریتانیا به هوادارانشان می گویند که نگران نباشید ما حمایت حزب ناسیونالیست اسکاتلند را قبول نخواهیم کرد. فکر می کنم از نظر محاسبات پارلمانی، آنها احتمالا باید دیدگاههای خود را تغییر دهند.»

به نظر می رسد پیروز انتخابات سراسری بریتانیا سرآخر ناگزیر از روی خوش نشاندن به حزب ناسیونالیست اسکاتلند باشد تا شاید در ائتلاف با آن بتواند سکان هدایت کشور را در اختیار گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد

بلیط بخت‌آزمایی ۱ میلیون پوندی رویای زوج سالمند اسکاتلندی را در روزهای آخر زندگی محقق کرد

کشتی‌سوزی وایکینگ‌ها در شتلند اسکاتلند در جشنواره موسوم به «آپ هلی آ»