Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

نقش حزبهای کوچک در تعیین دولت ائتلافی آینده بریتانیا

نقش حزبهای کوچک در تعیین دولت ائتلافی آینده بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امسال انتخابات سراسری بریتانیا بیش از هر زمان دیگر رقابتی شده و به نظر نمی رسد که یکی از دو حزب اصلی محافظه کار یا کارگر بتواند به تنهایی اکثریت آراء را کسب کند. باید دید که در پایان انتخابات کدام حزبها در ائتلاف با یکی از دو حزب اصلی نقش خواهند داشت.

در این میان، حزب ملی اسکاتلند به رهبری نیکلا استورجن توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. شکست در همه پرسی استقلال اسکاتلند باعث عقب نشینی این حزب نشده و نفوذ رهبر تازه اش را به همراه داشته است. در پی انتخابات روز هفتم مه، این حزب احتمالا ۴۰ کرسی از ۵۹ کرسی اسکاتلند در پارلمان بریتانیا را از آن خود خواهد کرد. در حال حاضر این حزب تنها دارای ۶ کرسی در پارلمان است. حزب ملی گرای ولز به رهبری لین وود، گرچه اهمیت حزب ملی اسکاتلند را ندارد، ولی از دیگر حزبهای مورد توجه برای ائتلاف است. این حزب امیدوار است که بتواند در دولت آتی بریتانیا نقش ایفا کند. در حال حاضر این حزب ۳ کرسی در پارلمان بریتانیا دارد.

حزب سبز به رهبری ناتالی بنت پنج درصد آراء انتخابات پیش رو را از آن خود خواهد کرد. در حال حاضر این حزب یک کرسی در پارلمان بریتانیا دارد. با اینحال حزب سبز احتمالا بتواند با حزب کارگر برای تشکیل دولت ائتلافی چند حزبی همکاری کند.

یکی دیگر از حزبهای مورد توجه در انتخابات حزب دموکراتیک وحدت طلب (ایرلند شمالی) به رهبری پیتر روبنسن است. این حزب دارای ۹ کرسی در پارلمان بریتانیاست. رهبر این حزب گزینه ائتلاف با هر حزبی را رد کرده است. با اینحال، حمایت احتمالی او از یک حزب مشخص تاثیر بسزایی در تعیین دولت آتی نقش خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شاهزاده ویلیام میزبان جشن تابستانی سلطنتی در کاخ باکینگهام

بریتانیا بیش از ۵ هزار پناهجو را تا پایان سال جاری میلادی به رواندا می‌فرستد

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش