تظاهرات در شهرهای ایتالیا در اعتراض به اصلاحات آموزشی

تظاهرات در شهرهای ایتالیا در اعتراض به اصلاحات آموزشی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آموزگاران و دانش آموزان ایتالیایی روز دوشنبه با برپایی تظاهراتی در رم و دیگر شهرها مخالفت خود را با اصلاحات پیشنهادی ماتئو رنزی، نخست وزیر در زمینه

آگهی

آموزگاران و دانش آموزان ایتالیایی روز دوشنبه با برپایی تظاهراتی در رم و دیگر شهرها مخالفت خود را با اصلاحات پیشنهادی ماتئو رنزی، نخست وزیر در زمینه آموزش و پرورش نشان دادند.

این اصلاحات در چارچوب طرحی موسوم به «لایحه مدرسه خوب» در مارس گذشته به تایید کابینه رسید و برآن است تا مدارسی را که زیر استاندارد ارزیابی می شوند، بهبود بخشد و کارایی اقتصادی آنها را تقویت کند.

اتحادیه آموزگاران این اصلاحات را غیرعادلانه توصیف کرده است.

یکی از شرکت کنندگان در این تظاهرات گفت: «ما در این راهپیمایی شرکت کردیم تا مخالفت خود را با تغییرات در قانون اساسی و قانون جدیدی که به تغییرات در مدارس منتهی خواهد شد نشان دهیم. ما مدارسی داریم که آموزش را در اختیار همگان قرار می دهد. حال آنکه آنها می خواهند مدارسی را جایگزین کنند که دانش آموزان را به درجه یک و درجه دو تقسیم می کند.»

دیگری افزود: «من یک پسر هشت ساله دارم و می خواهم که او از امکانات آموزشی بهره مند شود. می خواهم که او آزادانه دبیرستان یا دانشگاهش را انتخاب کند و بتواند در هر دو شرکت کند. فارغ از اینکه یک کارگر باشم یا آرشیتکت می خواهم که او بتواند انتخاب کند.»

لایحه پیشنهادی دولت در نظر دارد به مدارس استقلال بیشتری داده و دست مدیران مدارس را در گزینش آموزگاران و تعیین حقوق آنها (بر اساس شایستگی) باز می گذارد. از دیگر اهداف ین طرح امکان شفاف سازی بیشتر عملکرد مدارس از طریق انتشار پیشینه و آمارهای مالی بر روی اینترنت است.

«لایحه مدرسه خوب» برای به اجرا در آمدن باید به تصویب نمایندگان پارلمان برسد.

به گفته بانک ایتالیا و برخی مراکزی اقتصادی بین المللی، رشد پایین و بهره وری ضعیف این کشور نتیجه مستقیم سبک آموزشی حاکم بر آن است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند

جسد زن جوان فرانسوی که به دنبال «شکار ارواح» بود در کلیسای متروکه‌ای در ایتالیا پیدا شد