درخواست مجدد ایتالیا از اتحادیه اروپا برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخواست مجدد ایتالیا از اتحادیه اروپا برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی

با توجه به سوانح روزهای اخیر به خصوص کشته شدن چهل مهاجر غیرقانونی دیگر در دریای مدیترانه، ایتالیا روز سه شنبه بار دیگر از اتحادیه اروپا خواست تدابیر جدی تری برای مقابله با موج روز افزون مهاجرت غیر قانونی اتخاذ کند.

بازماندگان سانحه غرق شدن یک قایق بادی که روز یکشنبه در حد فاصل آبهای لیبی و سواحل ایتالیا روی داد روز سه شنبه وارد بندر کاتانیا شدند. این افراد توسط یک کشتی تجاری در آبهای ساحلی ایتالیا از مهلکه نجات یافته و به سواحل ایتالیا منتقل شده اند.

در روزهای اخیر با بهتر شدن شرایط آب و هوایی و وضعیت دریا شمار قایق های حامل مهاجرین غیر قانونی که از سواحل آفریقا به آبهای مدیترانه می زنند تا به خود را به سواحل ایتالیا برسانند، افزایش یافته است.

سخنگوی نهاد بشردوستانه ای موسوم به “نجات کودکان” که بررسی وضعیت این مهاجران در سیسیل ایتالیا را بر عهده گرفته می گوید: “آنها همچنان به ترک کشورشان ادامه می دهند. این چیزی است که ما می دانیم. بر اساس شواهدی که ما طی هفته های گذشته جمع آوری کردیم اوضاع در کشورهایی که این افراد از آنجا می آیند کاملا از کنترل خارج شده است. در آنجا جنایات وحشتناکی صورت می گیرد و این افراد راهی به جز ترک کشورشان ندارند. به خصوص لیبی که وضعیت حاکم بر آن به طور کلی در هیچ محاسبه منطقی نمی گنجد.”

از ابتدای سال جاری میلادی دست کم یک هزار و هفتصد پناهجو که از آفریقا قصد رسیدن به سواحل ایتالیا را داشتند طی سوانح مختلف در آبهای مدیترانه جان باختند.