اِد میلیبند وعده هایش را بر سنگ مرمر نوشت

اِد میلیبند وعده هایش را بر سنگ مرمر نوشت
نگارش از Euronews

بریتانیا هفتم ماه مه انتخابات پارلمانی برگزار می کند و احزاب مطرح و رهبران آنها برای پیروزی در آن هر آنچه دارند را رو می کنند. چند روز مانده به این

بریتانیا هفتم ماه مه انتخابات پارلمانی برگزار می کند و احزاب مطرح و رهبران آنها برای پیروزی در آن هر آنچه دارند را رو می کنند. چند روز مانده به این انتخابات اِد میلیبند، رهبر حزب کارگر این کشور طرحی نو درانداخته است، آن هم بر روی سنگ مرمر حدوداً ۲.۵ متری.

آقای میلیبند برای این که ثابت کند وعده های انتخاباتی اش مشمول گذشت زمان نمی شود و وی در صورت جلب آراء و پیروزی در انتخابات آنها را فراموش نمی کند، شش وعده عمده خود را بر سنگ مرمری حک کرده است تا باد و باران و بوران هم بر آن کارگر نباشد.

البته به جز دو خط اول این سنگ که با «طرح و آینده ای بهتر» شروع می شود، باقی نوشته های حک شده بیشتر بازی با کلمات است تا وعده حقیقی.

این ابتکار اِد مایه قوت قلب باورمندان به وی از یک سو و از سوی دیگر دستمایه ای برای شوخی و مزاح رقیبانش شده است.

دسته دوم این طرح و ابتکار اِد میلیبند را به انگلیسی اِداستون یا سنگ اد می نامند و آن را به رویدادها و اجسام مختلفی مانند کرده اند؛ از ده فرمان حضرت موسی گرفته تا سنگ آسیابی که اِد در کارزار انتخابی زیرش کمر خواهد کرد تا سنگی که سنگ مزار وی خواهد شد.

*به برگزیده ای از تصاویر و پیام های توییتری در خصوص ایدۀ آقای میلیبند یا اِداستون توجه کنید *

«میلیبند می داند که موسی نیست»

اِد در عهد عتیق؟!

ظاهرا قیمت اِداستون و هزینه حکاکی بر روی آن نزدیک به ۳ هزار پوند بوده است. کاربری ظاهرا با اشاره به همین موضوع توییت کرده است «میلیبند با طرح اِداستون ولخرجی در کارزار انتخاباتی را رد می کند.»

«و خداوند فرمود تا چرندیاتت را بر سنگ حک کن»

«به اِد بگویید تا برنامه پنج ساله اش را بر سنگ حک کند. این کار برای استالین جواب داد، برای من هم کارساز بود برای او چاره ساز خواهد بود.»

«اِداستون چیزی را به خاطرم می آورد»

مطالب مرتبط