تخریب راهها در نپال، کمک رسانی را دشوارتر کرده است

تخریب راهها در نپال، کمک رسانی را دشوارتر کرده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زلزله در نپال موجب تخریب راههای ارتباطی در این کشور شده و همین امر، کمک رسانی به مناطق دور افتاده در ارتفاعات کوهستانی را دشوار کرده است. یک گروه از

زلزله در نپال موجب تخریب راههای ارتباطی در این کشور شده و همین امر، کمک رسانی به مناطق دور افتاده در ارتفاعات کوهستانی را دشوار کرده است.

آگهی

یک گروه از امدادرسانان اهل منطقۀ تبت، بعد از چندین ساعت پیاده روی توانسته اند خود را به روستایی شمال نپال برسانند. یکی از این امدادرسانان می گوید :«اقدام بعدی ما به وضعیت راهها و پاکسازی آنها توسط پلیس و نیروهای نظامی بستگی دارد. اگر این مساله طول بکشد ما به همین شکل برای رساندن مواد غذایی و کمک به روستاها ادامه می دهیم.»

شمار قربانیان زلزلۀ نپال تاکنون از مرز شش هزار نفر گذشته و به گفتۀ مقامات مرکز مدیریت بحران این کشور دست کم ۱۴ هزار نفر نیز مجروح شده اند.

سازمان ملل متحد از بی خانمان شدن نزدیک به سه میلیون نفر از مردم نپال خبر می دهد و سازمان صلیب سرخ نیز می گویند بازماندگان این زلزله در وضعیت بسیار ناگواری بسر می برند.

به گفتۀ مقامات دولت نپال بیش از ۱۳ هزار خانه کاملا تخریب شده و دست کم ۸۰ هزار خانۀ دیگر نیز آسیب جدی دیده اند.

دولت همچین اعلام کرده با کسانی که از نابسامانی های ناشی از زلزله سواستفاده کنند برخورد قانونی می کند. روز گذشته چهار نفر به جرم سرقت از خانه های رها شده و خالی از سکنه دستگیر شدند. همزمان، دولت نپال هشدار داده است کسانی که اقدام به افزایش بهای مواد غذایی کنند، به حبس و پرداخت جریمه محکوم خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقص و آواز در شالیزارها؛ کشاورزان نپالی در گل و لای غلط می‌زنند و شادی می‌کنند

کوهنوردی که با وجود قطع هر دو پایش قله اورست را فتح کرد

یک راهنمای محلی توانست رکورد بیشترین صعود به مرتفع‌ترین قله جهان را جابه‌جا کند