قربانیان زلزله نپال همچنان چشم به راه کمک

قربانیان زلزله نپال همچنان چشم به راه کمک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

والری آموس، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل متحد روز یکشنبه تاخیر در توزیع کمک های ارسالی برای زلزله زدگان نپالی را ناشی از ضوابط و مراحل اداری

آگهی

والری آموس، رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل متحد روز یکشنبه تاخیر در توزیع کمک های ارسالی برای زلزله زدگان نپالی را ناشی از ضوابط و مراحل اداری فرودگاه کاتاماندو عنوان کرد.

خانم آموس در دیدار با نخست وزیر نپال درخصوص این تاخیر گفتگو کرده و از وی خواسته تا مسیر کمک های سازمان های غیردولتی را هموار سازد.

اهالی روستای پائوواتوک در ۵۰ کیلومتری شرق پایتخت نپال می گویند که هیچ مقام دولتی برای بررسی وضعیت آنان به این روستا نرفته است. لاکسمی شرسسا یکی از قربانیان زلزله می گوید: «هیچکس اینجا نیامده و هیچکس به کمکی به ما نکرده است. همه کار را خودمان می کنیم. ما همین غذایی اندکی را که داریم می خوریم.»

اهالی این روستا بدون دریافت کمک به جستجو برای یافتن بستگان خود ادامه می دهند و این در حالی است که هزاران تن از قربانیان همچنان مفقودالاثر هستند. ایندرا بهادر بهاراتی دیگر قربانی این حادثه می گوید: «تا وقتی که کسی برای کمک نیاید ما از گشنگی خواهیم مُرد. چه می شود گفت؟.»

زلزله اخیر بر زندگی ۸ میلیون تن از جمعیت ۲۸ میلیونی نپال اثر گذاشته و دست کم ۲ میلیون شهروند نیازمند کمک هایی نظیر چادرهای اقامتی، آب آشامیدنی، غذا و کمک های پزشکی هستند. در همین حال نگرانی از شیوع بیماری نیز وجود دارد. لیو هایفنگ، مسوول گروه بین الملل جستجو و نجات چین می گوید: «با بالا رفتن دمای هوا، از بین رفتن اجساد قربانیان و حیوانات آغاز می شود. خطر زیادی درباره شیوع بیماری واگیر وجود دارد.»

شمار کشته شدگان زلزله نپال به ۷ هزار و ۲۴۰ تن رسیده و به گزارش سازمان ملل متحد ۶۰۰ هزار خانه در این کشور ویران شده یا آسیب دیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویری از زنان و مردان بدنساز در مسابقات قهرمانی آسیا در نپال

رقص و آواز در شالیزارها؛ کشاورزان نپالی در گل و لای غلط می‌زنند و شادی می‌کنند

کوهنوردی که با وجود قطع هر دو پایش قله اورست را فتح کرد