Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برگزاری نخستین سالگرد حادثه اودسای اوکراین

برگزاری نخستین سالگرد حادثه اودسای اوکراین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صدها نفر از هوادارن اوکراین و روسیه در دو مراسم جداگانه در شهر اودسای اوکراین نخستین سالگرد مرگ چهل و هشت تن از شهروندان این شهر را برگزار کردند

آگهی

صدها نفر از هوادارن اوکراین و روسیه در دو مراسم جداگانه در شهر اودسای اوکراین نخستین سالگرد مرگ چهل و هشت تن از شهروندان این شهر را برگزار کردند.

سال گذشته درگیری میان هوادارن روسیه و اوکراین و سپس آتش سوزی ساختمان اتحادیه های صنفی اودسا به مرگ چهل و دو طرفدار روسیه و شش هوادار کی یف انجامید.

یکی از کسانی که در مراسم هوادارن اوکراین شرکت کرده می گوید: «متاسفانه اغلب مسببان اصلی این حادثه از مجازات فرار کردند. آنها اکنون در کریمه، دونتسک یا مسکو هستند و با بی شرمی تلاش می کنند به ما یاد دهند چطور زندگی کنیم و از فواید فدرالی کردن کشور می گویند.»

یکی از هوادارن روسیه که پسر خود را در این درگیری از دست داده می گوید: «فکر نمی کنم که این دولت بتواند تحقیقات خوبی انجام دهد و دادگاه مناسبی برگزار کند. اما وقتی دولت را، که مسئول این فاجعه است عوض کردیم آن وقت تحقیقات را انجام می دهیم و اسامی سازمان دهندگان را منتشر خواهیم کرد.»

این دو مراسم تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. بیش از چهار هزار نیروی پلیس و دهها خودروی زرهی برای جلوگیری از درگیری احتمالی در سطح شهر مستقر بودند.

خبرنگار یورونیوز از اودسا می گوید: «هزاران نفر از مردم اودسا به اینجا آمده اند تا سالگرد آتش سوزی ساختمان اتحادیه های صنفی را برگزار کنند. سال گذشته حدود پنجاه نفر در این ساختمان سوختند. این فاجعه ساکنان اودسا را به دو بخش تقسیم کرد، بعضی معتقدند این حادثه در اثر تحریک روسیه بوده و بعضی دیگر دولت اوکراین را مقصر می دانند. البته اغلب مردم اینجا از موضع هواداران اوکراین حمایت می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها