انتخابات بریتانیا، فرصتی دیگر برای زور آزمایی رهبر حزب کارگر

انتخابات بریتانیا، فرصتی دیگر برای زور آزمایی رهبر حزب کارگر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

“اد میلیبند“، رهبر حزب کارگر، خود را برای انتخابات سراسری بریتانیا در روز هفتم ماه مه آماده می کند. در صورت پیروزی در انتخابات، این رهبر ۴۵ ساله

آگهی

“اد میلیبند“، رهبر حزب کارگر، خود را برای انتخابات سراسری بریتانیا در روز هفتم ماه مه آماده می کند. در صورت پیروزی در انتخابات، این رهبر ۴۵ ساله جوانترین نخست وزیر پس از دیوید کامرون، نخست وزیر کنونی بریتانیا خواهد بود.

نظرات عمده سیاسی او در جهت تسهیل وضعیت زندگی طبقه متوسط و کارگران، کاهش مالیات و افزودن خدمات اجتماعی است.

آقای “میلیبند” در یکی از میتینگهای خود در مورد برنامه انتخاباتی اش گفته بود: «در بیانیه انتخاباتی بودجه همه چیز پیش بینی شده است. کمبودها هر ساله گام به گام برطرف خواهد شد. این بیانیه سند پیش روی ما خواهد بود. برنامه ای بهتر برای آینده ای بهتر را مد نظر داریم.»

پیش از این، برادر بزرگتر، “دیوید میلیبند” در صحنه سیاست به چشم می آمد. او که مشاور “تونی بلر“، نخست وزیر پیشین بریتانیا بود بعدتر در دوره نخست وزیری “گوردون براون“، سمت وزیر خارجه را به عهده گرفت. پس از آن، او سکان رهبری حزب کارگر را به دست گرفت.

ولی در انتخابات درون حزبی سال ۲۰۱۰ میلادی، “اد میلیبند“، برادر کوچکتر توانست از دیگر رقبا از جمله برادر بزرگتر پیشی بگیرد. از این پس، “اد میلیبند” سکاندار حزب کارگر است و در تلاش برای افزون کردن موقعیت و اعتبار خود در صحنه سیاست بریتانیاست.

پرسش پیش روی آقای میلیبند این است که در صورت پیروزی در انتخابات ترکیب دولت او چگونه خواهد بود؟ پیش از این، ناسیونالیستهای اسکاتلندی وعده همکاری با حزب کارگر در صورت پیروزی حزب اخیر در انتخابات را داده بودند. این در حالیست که که آقای “میلیبند” هرگونه امکان توافق با حزب ناسیونالیست اسکاتلند را رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پناهجویان در «تله مرگ»؛ آتش‌نشانان بریتانیا دولت را درباره ایمنی «بیبی استکهلم» به چالش می‌کشند

جنگ اوکراین؛ لندن نزدیک به ۳ میلیارد پوند برای تقویت ذخایر نظامی خود هزینه می‌کند

تصویب قانون جنجالی مهاجرت در بریتانیا؛ سازمان ملل: قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند