Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تلفات زمین لرزه مرگبار در نپال در حال افزایش، امیدها برای نجات در حال رنگ باختن

تلفات زمین لرزه مرگبار در نپال در حال افزایش، امیدها برای نجات در حال رنگ باختن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سه روز پس از وقوع زمین لرزۀ مرگبار در کاتماندو، پایتخت نپال و حومه آن که نزدیک به چهار هزار کشته و بیش از ۶۵۰۰ زخمی برجای گذاشته، عملیات نجات و امداد

آگهی

سه روز پس از وقوع زمین لرزۀ مرگبار در کاتماندو، پایتخت نپال و حومه آن که نزدیک به چهار هزار کشته و بیش از ۶۵۰۰ زخمی برجای گذاشته، عملیات نجات و امداد همچنان ادامه دارد تا شاید به طرز معجزه آسایی بتوان کسی را زنده از زیر آوار بیرون کشید.

به خاطر کندی عملیات نجات در مناطق کوهستانی، بیم آن می رود که تلفات جانی این زمین لرزه افزایش یابد.

در این اوضاع آشفته هر کسی تلاش می کند تا به طریقی خود را به خانه اش برساند. یک کارگر مهاجر هندی وضع موجود را چنین توصیف می کند: «اینجا جوی مملو از نگرانی حاکم است. مردم روحیه شان را از دست داده اند و با کنجکاوی آمیخته با نگرانی می خواهند بدانند چه بلایی سر خانه هایشان آمده است. همه امیدوارانه در انتظارند تا وقتی به سر خانه و زندگیشان برمی گردند، آنها سالم مانده باشند.»

کمک های انسان دوستانه بین المللی شامل غذا، دارو، چادر، پتو و دیگر مایحتاج اولیه به فرودگاه کاتماندو رسیده اما به دلیل محدودیت ظرفیت فرودگاه و هرج مرج حاکم ارسال کمکها روند کندی را دنبال می کند.

بر اثر این زمین لرزه که در تاریخ هشتاد سال اخیر نپال بی سابقه خوانده می شود، ساختمان های بسیاری از جمله چندین بنای تاریخی ویران شده اند.

شمار زیادی از مردم به دلیل از دست دادن خانه و کاشانه و یا به دلیل ترس و نگرانی از احتمال وقوع دوباره زمین لرزه شب ها را در فضاهای باز سر می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمین لرزه در نپال: صدها کوهنورد گرفتار در اورست در انتظار نیروهای امداد

زلزله در نپال؛ مرگ حداقل ۱۸ نفر بر اثر بهمن در اورست

ادامه کمکهای بین المللی به مناطق زلزله زده در نپال