یوروگروپ: بدون اجرای اصلاحات هیچ مبلغی به یونان پرداخت نمی شود

یوروگروپ: بدون اجرای اصلاحات هیچ مبلغی به یونان پرداخت نمی شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیران دارایی حوزه پولی یورو در نشست روز جمعه خود در لتونی به یونان هشدار دادند تا آتن با اجرای کامل اصلاحات اقتصادی آنان موافقت نکند خبری از پرداخت

آگهی

وزیران دارایی حوزه پولی یورو در نشست روز جمعه خود در لتونی به یونان هشدار دادند تا آتن با اجرای کامل اصلاحات اقتصادی آنان موافقت نکند خبری از پرداخت باقیمانده بسته نجات مالی نخواهد بود.

رئیس یوروگروپ، گروهی که متشکل از وزرای دارایی کشورهای عضو حوزۀ پولی یورو است همچنین پرداخت ۷.۲ میلیارد یورو به یونان را پس از ماه ژوئن ممکن ندانست.

یرون دیسلبلوم با بیان این که وزرای دارایی امیدوارند بودند تا در نشست مهم روز جمعه به توافقی با یونان دست پیدا کنند گفت:« هنوز از توافق دوریم و مایلم بار دیگر تاکید کنم توافق جامع پیش نیاز هر گونه و هر مبلغ پرداختی به یونان است.»

آقای دیسلبلوم از این هم فراتر رفت و بازبینی پیشرفت های حاصل شده با دولت یونان را به ۱۱ ماه مه موکول کرد، یک روز پیش از آن که یونان ملزم است تا ۷۵۰ میلیون یورو از بدهی هایش را به وام دهندگان بین المللی بپردازد.

یانیس واروفاکیس، وزیر دارایی دولت چپگرای یونان روزهای سختی را در پیش رو دارد. وی روز جمعه امتیازاتی را به همتایان اروپایی اش داد اما تاکید کرد که انتظارات از آتن در خصوص اصلاحات اقتصادی و بازپرداخت بدهی ها باید با واقعیت اقتصاد و جامعه یونان همخوانی داشته باشد.

دولت یونان باید حقوق کارمندانش را بپردازد و به پول نیاز دارد. شاید همین موضوع و نیز سرسختی یوروگروپ بود که آقای واروفاکیس را واداشت تا از نهادهای دولتی و محلی یونان بخواهد تا موجودی اشان را روانه بانک مرکزی آتن کنند، مبلغی که در مجموع معادل دو میلیارد یورو خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند

«دانشگاه‌های خصوصی نمی‌خواهیم»؛ دانشجویان یونان خشمگین از تصمیم پارلمان با پلیس درگیر شدند

بلندپروازی‌های اقتصادی و منجلاب بازار املاک چین؛ نخست‌وزیر خواهان رشد پنج درصدی است